BL - "Minimalac" Dortmunda protiv Frajburga!

• Autor: Janko Glavonjić

• 09. mart 2014.

• 17:25

Borusija iz Dortmunda se dobro namučila na gostovanju Frajburgu, ali je došla do minimalne pobede rezultatom 0:1 (0:0).

Na početku meča, "Milioneri" su se mučili da uspostave terensku inicijativu, što se možda i očekivalo protiv tvrdog domaćina.

Ipak, ni na drugoj strani nije bilo opasnosti, Frajburg je opravdao svoju neslavnu titulu druge najneefikasnije ekipe u ligi.

U 17. minutu gosti su došli do prve prilike posle dobre akcije koju je završio Miktarijan šutem pored gola.

U 35. minutu domaći su imali priliku preko Šmida, koji je odlično prošao po levoj strani i centrirao Culneru, koji nije uspeo da uputi dobar udarac.

Samo dva minuta kasnije Frajburg je tražio penal, pošto je Sokratisa lopta pogodila u ruku, ali sudija je samo pokazao da se igra nastavi.

Sokratis, koji je imao očajno poluvreme, u 43. minutu je oborio Culnera koji je imao čist put ka golu, ali je dobio samo žuti karton, ponovo uz proteste domaćih igrača.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 0:0, a domaćin je bio bolji rival, iako nije bilo velikih prilika, ako izuzmemo pomenute dve sporne situacije.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali znatno bolje.

U 53. minutu Šajber je imao dve prilike u istoj akciji, ali nije uspeo da postigne pogodak, na asistencije Obamejanga i Miktarijana.

Ipak, 5 minuta kasnije, Borusija je konačno došla do vođstva. Gol je bio delo Sebastijana Kela, koji je uputio fantastičan udarac sa preko 30 metara.

Frajburg je zatim preuzeo terensku inicijativu, uglavnom je Mehmedi bio opasan pred golom Vajdenfelera, ali domaći nisu stvorili neku veliku priliku.

Dortmund je imao u 88. minutu šansu koju njihovi igrači gotovo i ne propuštaju, ali su Obamejang i Miktarijan nekako uspeli da upropaste kontru 2 na 1.

Ostalo je 1:0, značajna tri boda u borbi za drugo mesto za Klopov tim.