BL - "Milioneri" odneli bod iz Berlina

petak 19.01.2018.
22:51

Na startu 19. kola nemačke Bundeslige viđen je remi u susretu Herte i Borusije iz Dortmunda.

Epa/Srđan Suki

Devetnaesto kolo nemačke Bundeslige počelo je remijem Herte i Borusije 1:1 (0:0) na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu.

Podela bodova režirana je tokom drugog poluvremena, pošto su oba gola pala u nastavku utakmice iako je domaćin u završnici prvog dela imao dve solidne prilike.

Vođstvo Herti doneo je Dejvi Zelke u prvom minutu nastavka, a nakon lepe akcije po desnoj strani i centaršuta Valentina Lazara.

Deset minuta nakon vodećeg gola Herte Kristijan Pulišić ulazi u dobru priliku ali Tomas Kraft uspeva da zaustavi udarac reprezentativca SAD.

Pola sata pre kraja domaćinu je poništen gol zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Ondrej Duda, a gosti su stigli do izjednačenja u 71. minutu.

Nakon akcije po levoj strani došlo je do "karambola" u šesnaestercu, Sančo je loptu vratio u srce kaznenog prostora gde je Šinđi Kagava bio sam kao duh i neometano sproveo loptu u mrežu.

Borusija iz Dortmunda još uvek ne zna za poraz od kada je ekipu preuzeo Peter Šteger, ali teško da će na "Signal Iduna Parku" biti zadovoljni time što su posle dva trijumfa vezali dva remija i dali šansu Lajpcigu da uveća prednost.