BL: "Milioneri" brojali do SEDAM, "srpski" Ajntraht poražen na "Borusija parku"!

sreda 26.09.2018.
22:25

U okviru petog kola nemačke Bundeslige, trijumfe su upisali Dortmund, Menhengladbah i Lajpcig.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slavili su na svom stadionu protiv Nirnberga sa čak 7:0 (2:0).

Poveli su u devetom minutu domaći fudbaleri preko Larsena, da bi u 32. minutu Rojs duplirao prednost "Milionera".

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je u nastavku usledila prava kanonada.

U 49. minutu, fudbaler Reala na pozajmici u Dortmundu Ahraf Hakimi postiže gol za 3:0.

Samo devet minuta kasnije, drugi gol Rojsa, asistirao mu je strelac prvog pogotka Larsen.

U poslednjih 20 minuta, još tri gola za domaćina, najpre je Akanđi u 74. minutu povisio na 5:0, da bi rezervista Sančo u 85. minutu postigao i šest gol za domaćina.

Konačan rezultat je u 88. minutu postavio Vajgl, na asistenciju mladog engleskog fudbalera, Džejdona Sanča.

Luka Jovic Ajntraht Frankfurt

Menhegladbah je na "Borusija parku" dočekao Ajntraht iz Frankfurta, domaćin je slavio sa 3:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku Alesan Plea doneo prednost Gladbahu.

Samo devet minuta kasnije, Torgan Azar koristi pas Nojhausa i duplira prednost Borusije.

U 74. minutu Ante Rebić koristi grešku odbrane domaćina i smanjuje na 2:1, ali sve dileme 11 minuta kasnije otklanja švajcarski internacionalac Niko Elvedi, na asistenciju Azara.

U redovima poražene ekipe od starta su igrali Mijat Gaćinović i Filip Kostić, dok je Luka Jović u 73. minutu zamenio Gaćinovića, Kostić je do kraja ostao na terenu.

Lajpcig je sa 2:0 (1:0) savladao Štutgart.

Poveli su domaći u nadoknadi prvog dela igre preko Orbana, da bi konačan rezultat u 80. minutu postavio Ogustan.

U poslednjem večerašnjem susretu petog kola, Majnc i Volfsburg su podelili plen (0:0).

Borusija Dortmund - Nirnberg 7:0
Borusija Menhengladbah - Ajntraht Frankfurt 3:1
Lajpcig - Štutgart 2:0
Majnc - Volfsburg 0:0