BL - Matip doneo bodove Šalkeu

• 23. februar 2013.

• 20:32

U poslednjem meču subotnjeg dela programa 23. kola nemačke Bundeslige Šalke je teškom mukom savladao Fortunu iz Diseldorfa rezultatom 2:1. Strelac oba gola za Kraljevsko plave bio je Žoel Matip.

Učesnik osmine finala Lige šampiona uspeo je da ostane u trci za mesto koje i naredne godine vodi u evropska takmičenja u Bundesligi pošto je u 23. kolu savladao Fortunu iz Diseldorfa rezultatom 2:1.

Junak Šalkea večeras je bio Žoel Matip koji je sa dva pogotka nadomestio indolentnost napadača Kraljevsko plavih.

Štoper Šalkea pogodio je za 1:0 u 29. minutu meča nakon asistencije Džermejna Džonsa a Fortuna je u 56. minutu poravnala na 1:1 preko Belinghauzena.

Matip je svoj drugi pogodak na meču, ispostavilo se pobedonosni za Šalke, postigao u 81. minutu nakon što je Bastos pokušao da savlada protivničkog golmana a zapravo je uposlio štopera Šalkea.

Šalke je nakon ove pobede ostao na devetoj poziciji na tabeli ali sa 33 boda, koliko imaju Hanover i Majnc koji zauzimaju sedmu i osmu poziciju. Šesti Hamburg ima 34 boda, dok petoplasirani Frajburg ima 35 bodova.

Fortuna iz Diseldorfa ostaje na trinaestoj poziciji, još uvek sigurna u odnosu na tri ekipe koje se nalaze u zoni ispadanja.