BL - 'Makazice' u nadoknadi i Bajern ponovo slavi!

• 29. januar 2014.

• 22:00

U zaostalom susretu 17. kola Bundeslige fudbaleri Bajerna savladali su Štutgart spektakularnim golom Tijaga Alkantare u nadoknadi vremena.

Šampion Nemačke, Evrope i sveta upisao je šesnaesti trijumf u tekućoj sezoni nemačkog šampionata na gostovanju ekipi Štutgarta.

Zaostali meč 17. kola nemačke Bundeslige između Štutgarta i Bajerna završen je pobedom gostiju koji su slavili rezultatom 1:2 (1:0) nakon spektakularnog gola Tijaga Alkantare u nadoknadi vremena.

Golove pogledajte OVDE!

Štutgart je tokom prvog dela susreta bio konkretniji kada su stvorene šanse u pitanju a najbolju je propustio Timo Verner u 8. minutu.

Domaćin je do prednosti došao u 29. minutu kada je Vedad Ibišević, iako se nalazio u ofsajd poziciji, matirao Nojera i doneo prednost Štutgartu.

Do odlaska na odmor Tijago je testirao golmana Štutgarta a Ulrajh je sjajno intervenisao i omogućio svom timu da na odmor ode sa minimalnom prednošću.

Prvu priliku u nastavku propustili su domaći, a upravo je strelac vodećeg gola Vedad Ibišević propustio šansu da izraste u apsolutnog junaka večerašnjeg meča.

Pokušao je Gvardiola izmenama da razbudi svoj tim koji u 71. i 74. minutu stiže do dve dobre prilike koje propuštaju Tijago i Gece.

Nagoveštaj preokreta viđen je u 76. minutu kada Klaudio Pizaro glavom pogađa mrežu Ulrajha nakon prekida koji je sjajno izveo Tijago Alkantara.

Do kraja susreta viđeno je po nekoliko prilika pred oba gola a totalna ludnica dogodila se u trećem minutu nadoknade vremena.

Rafinja je uputio centaršut na ivicu šesnaesterca domaće ekipe a Tijago Alkantara, volej makazicama, pogađa mrežu i postavlja konačnih 2:1 i 16. pobedu Bajerna u tekućoj sezoni.

Ekipa Pepa Gvardiole upisala je tako svoj 50. bod u Bundesligi i postavila apsolutni rekord po broju osvojenih bodova nakon 18. odigranih kola.