BL: Majnc "zaleđen" u Augsburgu, Islanđanin nosi loptu kući!

nedelja 03.02.2019.
17:26

U okviru 20. kola nemačke Bundeslige, Augsburg je dočekao ekipu Majnca.

EPA-EFE/ANDREAS SCHAAD

Fudbaleri Augsburga slavili su na svom stadionu protiv Majnca rezultatom 3:0 (2:0).

Poveli su u osmom minutu, strelac je sa bele tačke bio reprezentativac Islanda Alfred Finbogason.

U 34. minutu novi penal za domaćina, Islanđanin opet preuzima odgovornost i ponovo najstrožu kaznu izvodi precizno, 2:0 za Augsburg, drugi pogodak Finbogasona.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Finbogason kompletirao i svoj het trik, ovoga puta iz igre, na asistenciju Moraveka.

Sve je bilo jasno na "WWK Areni", Augsburg je slavio, a Alfred Finbogason nosi loptu kući, stigao je do cifre od 10 golova ove sezone.

Bitan trijumf za ekipu Augsburga, prvi su iznad crte sa 18 bodova, četiri više od Štutgarta, koji ima i utakmicu manje. Majnc 11. sa 27 osvojenih bodova.