utorak 12.12.2017.
21:02

Otvoreno 16. kolo Bundeslige.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Volfsburga i Lajpciga remizirali su rezultatom 1:1 (1:0) u prvom meču 16. kola Bundeslige.

Volfsburg je poveo već u 15. minutu kada je Ferhaf bio precizan sa bele tačke i rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Lajpcig je bolju igru uspeo da kruniše početkom drugog poluvremena, Halstenberg je iskoristio asistenciju Poulsena i izjednačio na 1:1.

U nadoknadi vremena, Lajpcig je ostao i sa igračem manje pošto je Upamekano dobio drugi žuti karton i automatski crveni.

U centru pažnje na današnjem meču bio je Divok Origi koji se pri rezultatu 1:1 žestoko obrukao pošto je promašio prazan gol iz neposredne blizine.

Lajpcig je ostao drug na tabeli sa 28 bodova, ali sada Šalke ima šansu da ga preskoči, dok je Volfsburg u sredini tabele sa 19 bodova.