subota 24.02.2018.
20:52

Fudbaleri Hamburgera poraženi su na gostovanju u Bremenu.

EPA/DANIEL REINHARDT

U okviru 24. kola nemačke Bundeslige, Verder ja na svom stadionu ugostio HSV, domaćin je slavio sa 1:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a kada se činilo da ih neće biti ni u drugom, kiksnuo je Van Drongelen.

Rezervista Johanson se našao u dobroj poziciji u 86. minutu, uputio je udarac, ali ga je Matenija zaustavio, a onda je u pokušaju da skine loptu sa gol linije, štoper HSV zatresao sopstvenu mrežu.

Tako je postavljen i konačan rezultat ovog susreta, treba napomenuti da je Filip Kostić odigrao svih 90 minuta u dresu poražene ekipe.

Verder je pobegao iz opasne zone, trenutno su 14. sa 26 bodova, dva više od Majnca, koji je prvi ispod crte, dok je HSV pretposlednji sa 17 bodova, sedam manje od pomenutog Majnca i predstoji im žestoka borba za opstanak u elitnom rangu.