BL - Komplikovano na vrhu, Borusija vodila 3:0, ali nije bilo dovoljno!

subota 09.02.2019.
17:25

Fantastična utakmica u Dortmundu.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Herta je uspela da slavi na gostovanju Menhengladbahu, Marko Grujić i ostatak tima uspeli su da pobede sa 0:3 (0:1).

Domaći su igrali solidno, rezultat nije realan, ali je Herta svoje šanse koristila za razliku od Borusije.

Marku Grujiću se beleži asistencija, on je dodao do Salomona Kalua koji je skoro sve sam uradio, izborio se za šut i pogodio, od 30. minuta bilo je 0:1.

U nastavku još dva gola gostiju, prvo je Duda pogodio na asistenciju Zelkea, da bi u 77. minutu Zelke na asistenciju Dude postigao gol za konačnih 0:3.

Borusija iz Dortmunda je ispustila dobijenu utakmicu, bilo je 3:3 protiv Hofenhajma, a vodili su sa 3:0.

Sančo je otvorio utakmicu golom u 32. minutu, Gece koji je u dobroj seriji postiže novi gol za 2:0, da bi Gereiro u 67. minutu mislio da je rešio pitanje pobednika. Nije bilo tako.

Belfodil je samo uspeo da smanji na 3:1, i to nije bilo sve od Hofenhajma. U poslednjih 8 minuta ušlo se u neizvesnost, pošto je Kaderabek postigao gol, a konačnih 3:3 postavlja Belfodil u 88. minutu. Tako je Hofenhajm postigao 3 gola za 13 minuta!

Hanover je u derbiju začelja slavio protiv Nirnberga sa 2:0 (1:0), a skoro od samog starta su bili u brojčanoj nadmoći, Rajn je u 11. minutu dobio crveni karton. Miler je doneo prednost Hanoveru u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, a isti igrač je u 77. minutu rešio pitanje pobednika.

Frajburg je na svom terenu dočekao Volfsburg, a gosti su tri puta vodili i na kraju nisu slavili.

Rosilon je u 11. minutu postigao gol, a izjednačio je Grifo u 37. minutu na 1:1.

Domaćini su ponovo bili u zaostatku nakon penala koji je realizovao Veghost, a Petersen je izjednačio u 70. minutu.

Ipak, Štefen gostima donosi novu prednost u 74. minutu utakmice, da bi Valdšmit postavio konačnih 3:3 u 88. minutu.

U duelu Lajpciga i Frankfurta nije bilo golova, domaćini su imali nešto više lopte u posedu, imali i više šansi, ali promene rezultata od samog početka nije bilo.

Igrali su Luka Jović i Filip Kostić svih 90 minuta, Gaćinović je ušao u igru u 60. minutu.

Menhengladbah - Herta 0:3
Dortmund - Hofenhajm 3:3
Frajburg - Volfsburg 3:3
Hanover - Nirnberg 2:0
Lajpcig - Ajntraht 0:0