BL - "Koltovi" u kontra ritmu

• 01. februar 2014.

• 20:27

Poslednji meč subotnjeg dela programa 19. kola Bundeslige odigran je u Hanoveru gde je istoimeni sastav naneo ekipi Borusije Menhengladbah drugi uzastopni poraz u 2014. godini.

Fudbaleri Hanovera zadali su ozbiljan udarac evropskim ambicijama Borusije Menhengladbah. U poslednjem meču subotnjeg dela programa 19. kola Bundeslige, Hanover je kao domaćin naneo drugi izastopni poraz "Koltovima" u 2014. godini.

Ekipa sa severa Nemačke slavila je rezultatom 3:1 (0:0) u susretu čije prvo poluvreme nije nagoveštavalo goleadu u nastavku meča.

Golove pogledajte OVDE!

Rudnevs je u 57. minutu prvi put matirao budućeg golmana Barselone Ter Štegena. Kada je Diuf povisio na 2:0 u 82. minutu meča, činilo se da je sve gotovo i da je Borusija već upisala novi poraz.

Nadu gostima da mogu barem do boda vratio je Mlapa u 84. minutu ali je na isteku regularnog toka susreta Diouf stavio tačku na trijumf Hanovera i poraz Borusije Menhengladbah.

Bio je ovo peti ovosezonski poraz Borusije koja na poslednje četiri utakmice ne zna za pobedu ali se i dalje nalazi na petoj poziciji na tabeli sa 33 boda i dobrim šansama da završi sezonu na mestu koje vodi u LŠ.

Hanover je nakon večerašnjeg trijumfa sve dalji od zone ispradanja ali će ovaj tim do kraja sezone morati da upiše još koju pobedu ukoliko želi da zacementira svoj status bundesligaša za narednu sezonu.