BL - Kiks Bajerna, Herta sve bliža vrhu!

• 01. oktobar 2016.

• 17:27

Zanimljivo popodne u Bundesligi. Vodeći Bajern prekinuo seriju od pet uzastopnih pobeda! Herta dobila Hamburg i primakla se šampionu na samo tri boda razlike.

Bajern je posle poraza u Ligi šampiona od Atletika u Madridu, danas i na svom terenu naišao na ''tvrd orah'' u vidu odlično organizovane ekipe Kelna.

Popularni ''Jarčevi'' su se opredelili za defanzivnu taktiku i svoj plan su odlično sprovodili u delo, s obzirom da Bajern dugo nije uspeo da probije njihov bunker.

Ipak, u finišu prvog poluvremena, u 40. minutu meča, Bernat je odlično probio po levoj strani, još bolje centrirao za Džošuu Kimiha, koji sa nekih pet metara šalje loptu u mrežu - 1:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme i činilo se da će ekipi Karla Anćelotija biti lakše u nastavku. Međutim, u 63. minutu Rise je sa desne strane odlično centrirao za Modestea, koji je izbegao ofsajd-zamku i pravim ''kung-fu'' udarcem, u stilu Zlatana Ibrahimovića, savladao Nojera koji bukvalno nije znao gde je napadač Kelna poslao loptu.

Ona je završila u mreži domaćih, koji su izjednačili na 1:1. Devet minuta kasnije, Nojer je još jednom savladan, ali ovoga puta je Japanac Osako ipak bio u ofsajdu, pa pogodak nije priznat.

U 77. minutu Tomas Miler, koji je nešto ranije zamenio Robena, imao je najbolju priliku za Bajern u drugom poluvremenu, ali je golman Horn uz pomoć okvira gola uspeo da sačuva mrežu.

U samom finišu meča, nova uzbuđenja, i to velika. Gosti su u 92. minutu izveli munjevitu kontru preko rezerviste Solera, koji iskosa sa leve strane šalje loptu tik pored Nojerovog gola.

Ostalo je 1:1, prvi remi šampiona od početka sezone u Bundesligi. Dodajmo još da naših Jojića i Mladenovića nije bilo na terenu. Svih 90 minuta su proveli na klupi Kelna.

Golove sa ''Alijanc Arene'' pogledajte OVDE.

Za to vreme u Berlinu, Herta je savladala posrnuli Hamburg sa 2:0 i tako se primakla vodećem Bajernu na samo tri boda zaostatka.

Čovek odluke bio je Vedad Ibišević, koji je golovima u 29. i 70. minutu iz jedanaesterca doneo bodove Herti, dok gostima ni ovoga puta naš Filip Kostić nije uspeo da pomogne da izbegnu poraz, iako je odigrao svih 90 minuta.

Frajburg je na svom terenu već u četvrtom minutu stigao do pobedonosnog gola, preko Grifa, koji je postavio konačnih 1:0. Naš Ignjovski nije dobio priliku u pobedničkoj ekipi, baš kao ni Mijat Gaćinović u ekipi Ajntrahta. I jedan i drugi su proveli na klupi svih 90 minuta.

Jedinu pobedu od gostujućih ekipa ostvario je Hofenhajm, koji je slavio u Ingolštatu sa 2:1. Vagner i Demirbaj su svojim golvima u prvom poluvremenu doneli veliku prednost gostima, da bi u samom finišu meča, Hinterser postigao počasni gol za Ingolštat.

Najviše golova viđeno je u Darmštatu, gde je istoimeni domaći tim igrao nerešeno, 2:2 sa Verderom. Oba gola za dmaće postigao je Čolak, a na drugoj strani efikasni su bili Sane i Gnabri.