Borba za titulu u Bundesligi sve zanimljivija, ''Milioneri'' se ponovo izdvojili na vrhu tabele!

Beta/Patrick Seeger/dpa via AP

Fudbaleri Dortmunda dugo su se mučili na svom terenu danas protiv Volfsburga, ali su na kraju ipak uspeli da dođu do pobede i veoma važna tri boda.

Junak utakmice je Pako Alkaser, strelac oba gola u trijumfu rezultatom 2:0.

Sve do 90. minuta rezultat na semaforu bio je 0:0, a onda je Alkaser iznudio slobodan udarac, pa ga odlično izveo i poslao loptu u mrežu, mada su gosti oćčajno postavili živi zid u toj situaciji.

U nadoknadi vremena, isti igrač potvrđuje trrijumf svog tima, koji je još vredniji, jer je Bajern kiksnuo u Frajburgu. Aktuelni šampion osvojio je samo bod, bilo je 1:1.

U Dizeldorfu, domaća Fortuna odigrala je odličan meč protiv Menhengladbaha i trijumfom rezultatom 3:1 prekinula niz od dva uzastoopna poraza.

Holer je u trećem minutu doveo domaće u vođstvo, a konačnih 1:1 postavio je Robert Levandovski dvadeset minuta kasnije.

Imali su gosti mnogo vremena za preokret, ali im to domaćin nije dozvolio.

Maltene je sve rešeno u prvih petnaestak minuta, kada su gosti rezultatski nokautirani. Henings je u šestom minutu doveo domaće u vođsstvo, a samo šest minuta kasnije Štoger je duplirao prednost. Još se gosti iz Menhengladbaha nisu oporavili od ovog šoka, a Henings je u 16. minutu postigao svoj drugi gol za ubedljivih 3:0.

Ovaj rezultat ostao je na snazi sve do 83. minuta, kada je Zakarija ublažio poraz gostiju - 3:1.

Ubedljiv na svom terenu bio je i Verder, koji je u Bremenu savladao ekipu Majnca rezultatom 3:1.

Domaći su poveli već u trećem minutu igre, golom Rašice, a na ulasku u završnicu prvog poluvremena, u 36. minutu, Kruze je povisio na 2:0.

Nadu ekipi Majnca vratio je Kvaizon početkom drugog poluvremena, ali sve dileme oko pobednika rešio je Maks Kruze, svojim drugim golom u 63. minutu, za konačnih 3:1.

Pretposlednji Nirnberg ostvario je danas tek treću pobedu u sezoni, ali veoma bitnu u borbi za opstanak. Trijumfovao je na svom terenu protiv Augsburga, i to veoma ubedljivo, rezultatom 3:0.

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Išak je načeo goste početkom drugog dela igre, a u samom finišu prvo Pereira, pa Louen potvrđuju trijumf domaćina.