nedelja 25.02.2018.
19:52

Poslednjeplasirani tim nemačke Bundeslige slavio je na gostovanju u Lajpcigu.

Epa/Sascha Steinbach

Fudbaleri Kelna slavili su, posle preokreta, na "Red Bul Areni" protiv ekipe Lajpciga sa 1:2 (1:0).

Domaćin je poveo već u petom minutu susreta, Bruma je proleteo po levoj strani, progirao Lukmana, a napadač Evertona na pozajmici u Lajpcigu pogađa stativu, da bi na odbitak naleteo Ogustan, koji pogađa praznu mrežu za 1:0.

Do kraja prvog dela su Bruma i Ogustan imali po još jednu dobru priliku, ali su njihovi udarci otišli pored gola gostiju.

Keln je u 45. minutu poravnao, ali je gol "Jarčeva" poništen zbog ofsajda.

U nastavku su gosti zaigrali daleko angažovanije, imali su priliku da poravnaju rezultat u 67. minutu preko Bitenkorta, ali je njegov udarac iz dobre pozicije otišao tik pored desne stative.

A onda, u samo sedam minuta, potpuni preokret.

Najpre je u 70. minutu Kozijelo, inače debitant u dresu "Jarčeva", sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao golmana Red Bula za 1:1.

Sedam minuta kasnije, sjajan prodor Risea po desnoj strani, proigrao je potom Bitenkorta, a ovaj sa ivice peterca matirao Gulaćija za 1:2 na "Red Bul Areni".

Do kraja nije bilo promene rezultata, poslednjeplasirani Keln je došao do tek četvrtog trijumfa ove sezone, imaju 17 bodova, koliko pretposlednji HSV, dok je Lajpcig šesti sa 38 bodova nakon 24 odigrana susreta.