BL - Kačar čuva HSV u Bundesligi!

• 08. maj 2015.

• 22:24

Srpski internacionalac Gojko Kačar ponovo je izrastao u junaka Hamburga pošto je nakon pobedonosnog gola u trijumfu nad Majncom večeras glavom pogodio za bod svog tima u duelu sa direktnim rivalom za opstanak u Bundesligi.

Prva utakmica 32. kola nemačke Budeslige odigrana je u Hamburgu gde je istoimeni klub ugostio Frajburg u direktnoj borbi za opstanak u ligi.

Gosti sa jugozapada Nemačke bili su na domak trijumfa ali je srpski internacionalac Gojko Kačar novim golom u dresu Hamburga doneo remi svom timu pa je meč završen rezultatom 1:1 (0:1).

Golove pogledajte OVDE!

Frajburg je do vođstva stigao u 25. minutu posle tropotezne akcije koju su izveli golman Burki, Karim Gede i Admir Mehmedi.

Golman Frajburga ispucao je loptu sa linije peterca, Karim Abdul-Džabar Gede je glavom spojio Admira Mehmedija sa golom, a potonji je topovskim udarcem zatresao mrežu i doneo prednost svom timu.

Pored postignutog gola viđena su još nekolika uzbuđenja ali golova nije bilo sve do poslednjeg minuta regularnog toka susreta kada je na scenu stupio Gojko Kačar.

Posle kornera koji su izveli domaći i intervencije Renea Adlera Srbin je pokupio odbitak i glavom smestio loptu u mrežu. Na taj način Kačar je drugu utakmicu za redom izrastao u junaka HSV-a.

Bod koji je ekipa Hamburga osvojila u večerašnjem susretu još uvek joj ne garantuje opstanak u ligi ali bi poraz i te kako uticao na nastojanja slavnog nemačkog kluba da se izvori za ostanak u eliti.

Dodajmo još i to da je za ekipu Hamburga svih 90 minuta odigrao Slobodan Rajković, dok je na drugoj strani Stefan Mitrović nastupao u poslednjoj liniji odbrane gostujuće ekipe.