BL - 'Jarčevi' slave Jojića, Bajern izgubio posle 4 meseca!

• 04. april 2017.

• 21:53

Fudbaleri Hofenhajma uzeli su meru aktuelnom šampionu Nemačke nanevši mu prvi poraz u Bundesligi posle više od četiri meseca. Verder i Borusija ubedljivi, "Zeka" Jojić junak Kelna.

Četiri utakmice 27. kola nemačke Bundeslige odigrane su u utorak uveče, a kuriozitet je da su na sva četiri meča slavile domaće ekipe.

Aktuelni šampion Bajern poražen je na gostovanju Hofenhajmu 1:0 (1:0) čime je domaći sastav ispisao jednu od najsvetlijih stranica u svojoj istoriji.

Hofenhajm je golom Andreja Kramarića u 21. minutu susreta stigao do prve pobede nad Bajernom u Bundesligi u osamnaestom međusobnom okršaju sa bavarskim gigantom!

Trećeplasirani tim nemačkog šampionata uspeo je da odigra taktički sjajnu utakmicu, a na krilima maestralnog golmana Baumana stigao je do pobede koja ga ostavlja u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Bajernu je ovo bio prvi poraz u Bundesligi od 19. novembra prošle godine i gostovanja Borusiji iz Dortmunda.

Jako ubedljiv bio je Verder koji je u Bremenu tukao Šalke sa 3:0 (1:0) i tako "Kraljevsko plave" praktično eliminisao iz borbe za evropska takmičenja.

Vodeći pogodak za Verder postigao je Teodor Gerbe Selasije sredinom prvog poluvremena, a nakon centaršuta Zlatka Junuzovića. Defanzivci Šalkea signalizirali su prekršaj ali ga sudija Hartman nije dosudio.

Tačku na trijumf Verdera stavio je Maks Kruze golom iz penala u 76. minutu, dok je Maksimilijan Egštajn četiri minuta kasnije pobedu učinio ubedljivijom.

Verder je zahvaljujući seriji dobrih rezultata u poslednjih sedam kola (6 pobeda - 1 remi) uključio u trku za mesta koja vode u Ligu Evrope, dok Šalke najverovatnije ostaje bez plasmana u UEFA takmičenja.

Srpski internacionalac Miloš Veljković proveo je svih 90 minuta na terenu u ekipi Verdera, baš kao i Matija Nastasić u poraženom sastavu.

Trijumf na "Signal Iduni" upisala je Borusija iz Dortmunda koja je golovima Gonzala Kastra, Šinđija Kagave i Pjera Emerika Obamejanga sa 3:0 (1:0) savladala HSV našeg Filipa Kostića.

"Milioneri" su tako stigli do četrnaeste pobede u Bundesligi, a ujedno su prekinuli niz Hamburga koji je sa tri pobede i jednim remijem na prethodna četiri meča pobegao iz zone ispadanja.

Filip Kostić je proveo svih 90 minuta na terenu u porazu Hamburga.

Minimalac na domaćem terenu upisala je ekipa Kelna, a čovek odluke u duelu sa Ajntrahtom iz Frankfurta bio je bivši fudbaler Partizana Miloš Jojić.

"Zeka" je rešio pitanje pobednika golom u 53. minutu, a nakon izuzetno preciznog i snažnog udarca van kaznenog prostora!

Gol pogledajte OVDE!

Neven Subotić je odigrao poslednjih dvadesetak minuta, dok je u poraženom sastavu Mijat Gaćinović proveo svih 90 minuta na terenu.