BL - Iznenađenje u Minhenu, “Rudari” na dnu okna!

utorak 25.09.2018.
22:26

Nakon četiri vezana trijumfa fudbaleri minhenskog Bajerna upisali su i prvi remi u novoj sezoni nemačke Bundeslige. Šalke u ozbiljnim problemima nakon petog vezanog poraza.

Epa/Lukas Barth-Tuttas

Tri utakmice 5. kola nemačke Bundeslige odigrane u večeras u terminu od 20.30.

Veliko iznenađenje viđeno je u Minhenu gde je aktuelni šampion Nemačke odigrao nerešeno sa komšijskim Augzburgom 1:1 (0:0).

Gosti su “kljucnuli” bod na “Alijanc Areni” zahvaljujući pogotku koji je Felix Gece postigao u finišu susreta. Prvo poluvreme završeno je bez golova, a Bajern je u prednost doveo Arjen Roben već u trećem minutu nastavka.

Delovalo je da Bajern sve drži pod kontrolom, u završnici susreta domaćinu je poništen gol,  a onda je tri minuta pre kraja usledio šok, pošto je Gece poravnao na 1:1 i postavio konačan rezultat.

Bajern je tako posle četiri vezane pobede upisao i prvi remi u novoj bundesligaškoj sezoni.

Još dva učesnika Lige šampiona odigrala su večeras svoje utakmice 5. kola Bundeslige. Hofenhajm je kao gost savladao Hanover 3:1, dok je Šalke na gostovanju Frajburgu doživeo peti uzastopni poraz (1:0) što ga je ostavilo na dnu tabele.

“Rudarima” je u Frajburgu presudio Florijan Niderlehner.