19:36

Poslednji meč 18. kola Bundeslige okončan je iznenađujućim epilogom.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Ekipa Verdera iz Bremena sjajno je započela drugi deo sezone i najavila beg iz zone ispadanja!

Ovaj tim je večeras kao gost savladao favorizovani Šalke rezultatom 3:1 i pokazao da u nastavku sezone od njih možemo očekivati mnogo više.

Sam početak meča nije nagoveštavao ovakav epilog, pošto je Šalke poveo sa 1:0 golom Matipa, ali smo do kraja videli veliki preokret gostiju.

Najavio ga je Fric u finišu prvog poluvremena, kada je postigao izjednačujući gol, da bi isti igrač u šestom minutu nastavka meča asistirao još jednom Verderovom veteranu Klaudiju Pizaru za vođstvo gostiju od 1:2.

Sve nade Šalkea da večeras može bar do boda ugasio je Entoni Uđa, pogotkom u 89. minutu za konačnih 1:3.

Podsetimo, ranije danas videli smo još jedno iznenađenje, Ajntraht je het-trikom Aleksa Mejera savladao Volfsburg rezultatom 3:2.