BL - I druga Borusija preskočila Bajern, Šalke nemoćan sa igračem manje!

subota 02.02.2019.
20:25

Današnji poraz u Leverkuzenu aktuelni šampion platio i padom na treće mesto na tabeli.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Poslednja večerašnja utakmica 20. kola Bundeslige odigrana je u Gelzenkirhenu, gde je Borusija iz Menhengladbaha savladala domaći Šalke rezultatom 2:0.

Ovim trijumfom Borusija je izbila na drugo mesto na tabeli, iza Borusije iz Dortmunda, a ispred Bajerna koji ima isti broj bodova, ali slabiju gol razliku.

Svi ključni detalji za ishod ovog meča dogodili su se u drugom poluvremenu. Domači su u 60. minutu ostali bez isključenog golmana Nubela, koji je napravio prekršaj van svog kaznenog prostora.

Prednost igrača više Menhengladbah je iskoristio u završnici meča. Na vodeći gol čekalo se do 85. minuta, kada je Kramer sa ivice kaznenog prostora uputio odličan udarac, a na asistenciju Azara.

Sve nade domaćih da mogu da izbegnu poraz ugasio je Nojhaus u nadoknadi vremena.

Svih 90 minuta u ekipi Šalkea odigrao je naš Matija Nastasić, a njegov tim je večeras pretrpeo i deseti poraz od početka sezone u Bundesligi.

Izveštaj sa ostalih današnjih mečeva 20. kola možete da pogledate OVDE.