BL - HSV tri puta stizao prednost "Švaba"

• 20. oktobar 2013.

• 17:45

Pretposlednji meč devetog kola nemačke Bundeslige završen je podelom bodova u Hamburgu. Domaći sastav tri puta je imao zaostatak za Štutgartom ali je sva tri puta uspevao da se vrati u meč i na kraju osvoji bod.

Zanimljivu utakmicu sa šest lepih pogodaka imali su prilike da vide oni koji su pratili prenos duela Hamburga i Štutgarta u okviru devetog kola Bundeslige.

Tri puta je gostujući sastav stizao do prednosti na gostovanju Hamburgu ali je utakmica završena podelom bodova i rezultatom 3:3 (1:2).

"Švabe" su do prvog pogotka stigle već u trećem minutu kada je Maksim iskoristio dobar centaršut sa leve strane i matirao nemoćnog Adlera. Domaći su uzvratili preko Lasoge u 22. minutu, ali je Štutgart otišao na odmor sa prednošću posle gola Gentnera u 38. minutu prvog dela.

Rezervisti Bajšteru trebalo je samo deset minuta igre u drugom poluvremenu da donese Hamburgu novo izjednačenje a pogodak je bio 'replika' prvog gola koji su postigli gosti.

Od tog trenutka HSV kreće agresivno i niže šanse za gol a onda Štutgart pogađa, tačnije Đuru postiže autogol za vođstvo gostiju od 3:2.

Konačan ishod i, verovatno, najpravedniji rezultat postavlja Van der Vart u 67. minutu pa na kraju HSV i Štutgart osvajaju po bod u devetom kolu Bundeslige.

Hamburgu je bod bio dovoljan da ostane korak od zone ispadanja sa devet bodova, dok je Štutgart vezao drugi remi i nalazi se na devetoj poziciji sa 12 bodova.