BL - Hofenhajmu slađi bod u Gelzenkirhenu

nedelja 26.02.2017.
19:20

Poslednja utakmica 22. kola nemačke Bundeslige završena je podelom plena na "Veltins-Areni" u Gelzenkirhenu.

Epa/Friedemann Vogel

Remijem fudbalera Šalkea i Hofenhajma 1:1 (1:0) kompletirano je 22. kolo nemačke Bundeslige.

Domaćin je od petog minuta imao prednost i nadao se čitavom plenu, ali je ekipa Hofenhajma u 79. minutu stigla do gola koji joj je obezbedio bod na gostovanju u Gelzenkirhenu.

Dobru akciju po levoj strani u 5. minutu igre pogotkom je završio Alesandro Šopf koji je u letu zahvatio loptu i poslao je u donji desni ugao protivničkog gola.

Gosti su na izjednačenje čekali sve do 79. minuta kada je Sebastijan Rudi ispratio akciju po levoj strani i dobar centaršut iskoristio da loptu smesti iza leđa Ralfa Farmana.

Time smo dobili jedini meč koji je u okviru 22. kola Bundeslige završen nerešenim rezultatom.