17:33

Verder poražen kod kuće u 19. kolu nemačkog šampionata.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Hofenhajma slavili su na gostovanju u Bremenu rezultatom 0:3 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi gosti do prednosti stigli u 65. minutu, kada je autogol postigao Dejvi Klasen.

Pokušao je bivši kapiten Ajaksa da spreči loptu da završi u mreži njegove ekipe, samo da bi potom prevario svog golmana i doneo prednost Hofenhajmu.

Gosti dolaze do drugog pogotka u 79. minutu, još jedan pomalo bizaran pogodak, Baumgartner je petom lobovao protivničkog golmana, jedan od domaćih fudbalera je pokušao da izbaci loptu sa linije, ali se ispostavilo da je ona već prešla gol liniju, te je Hofenhajm poveo sa 2:0.

Samo četiri minuta kasnije dolaze i do trećeg pogotka, odličan pas Kramarića ka Adamjanu, koji trese mrežu domaćina, uz pomoć i jednog protivničkog fudbalera, za konančnih 0:3 na "Vezeru".

Hofenhajm je nakon ovog trijumfa sedmi sa 30 bodova, Verder je prvi ispod crte sa 13 bodova manje.