BL - Herta potpisala kapitulaciju u Minhenu!

• 21. septembar 2016.

• 21:55

Utakmica 4. kola Bundeslige između Bajerna i Herte mogla se nazvati derbijem samo na papiru pošto je na terenu šampion dokazao ko je gazda u nemačkom šampionatu.

Pet utakmica četvrtog kola nemačke Bundeslige odigrano je u sredu od 20 časova, a akcenat je bio na duelu dve nepobedive ekipe koje su odmerile snage na "Alijanc Areni".

Minhenski Bajern pokazao je ko vodi glavnu reč u Bundesligi pošto je savladao Hertu sa 3:0 (1:0) i tako ostao jedini tim sa maksimalnim učinkom u nemačkom šampionatu.

Golove pogledajte OVDE!

Domaćin je poveo u 16. minutu posle minijature Franka Riberija koji je dobio loptu od Davida Alabe i promešao kompletnu odbranu gostujućeg tima pre no što je loptu smestio iza leđa golmana Herte.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata ali je Bajern u nastavku strpljivom igrom lagano lomio otpor Herte koja je potpisala kapitulaciju sredinom drugog poluvremena.

Put u siguran poraz Herte trasirala je odbrana gostujućeg tima greškom koja je Tijagu Alkantari omogućila da duplira prednost Bajerna, a majstorijom Arjana Robena u 72. minutu samo je stavljena tačka na novu pobedu Bajerna.

Nepotrebno je trošiti reči o učinku ekipe sa "Alijanc Arene" na startu nove sezone pošto Bajern posle četiri odigrane utakmice u Bundesligi ima 12 bodova i gol razliku 14:1.

Na ostalim utakmicama koje su odigrane u sredu uveče viđena su dva remija i dve pobede gostiju. Verder je nastavio sa posrtanjem i pored smene trenera, dok je Keln šokirao Šalke u Gelzenkirhenu.

Bivši fudbaler Partizana Miloš Jojić proveo je 60 minuta na terenu na gostovanju "Jarčeva" u Gelzenkirhenu, dok je Filip Mladenović pobedu Kelna odgledao sa klupe. Matija Nastasić je bio u protokolu ali je poraz Šalkea ispratio sa klupe.

Gojko Kačar je u remiju Bajer Leverkuzena i Augsburga upisao nastup i na terenu proveo 85 minuta.