BL: Herta odolela u Minhenu, "džoker" Jović nije pomogao Ajntrahtu

subota 24.02.2018.
17:24

U okviru 24. kola nemačke Bundeslige, danas su od 15:30h odigrana četiri duela.

EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Bajern je na svom stadionu do dočekao Hertu, a utakmica je okončana najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

Već u petom minutu su pripretili Bavarci, u prilici se našao Levandovski, ali je Jarštajn odlično intervenisao.

Samo 13 minuta kasnije, novi duel Levandovskog i Jarštajna, ponovo je golman Herte izašao kao pobednik.

Do kraja prvog dela je i Roben imao jednu lepu priliku, ali je lopta nakon njegovog udarca otišla preko gola gostiju.

Jarštajn je nakon 10ak minuta igre u drugom poluvremenu ponovo bio u centru pažnje, još jednom je odlično zaustavio Levandovskog.

Bajern do kraja nije uspeo da stvori ozbiljniju priliku, Herta nije bila previše motivisana da pokuša da dođe do izjednačenja, te je rezultat ostao nepromenjen.

Frankfurt je gostovao ekipi Štutgarta, domaćin je slavio sa 1:0 (1:0).

Gol odluke postigao je Tomi u 13. minutu susreta.

Mijat Gaćinović je proveo svih 90 minuta na terenu u dresu Ajntrahta, dok je Luka Jović priliku dobio od 65. minuta, kada je zamenio Halera.

Menhengladbah je slavio na gostovanju u Hanoveru, bilo je 0:1 (0:0) za Borusiju.

Pobedu je gostima doneo Kramer u 72. minutu, na asistenciju Štindla.

Frajburg je gostovao u Hofenhajmu, na kraju nije bilo pobednika, 1:1 (0:0) je bio konačan rezultat na "Virsol Rajn-Nekar" areni.

Domaćin je poveo u 57. minutu, strelac je bio hrvatski internacionalac Andrej Kramarić.

Samo devet minuta kasnije, fudbaleri Hofenhajma prave jedanaesterac, a bod Frajburgu donosi Petersen, preciznim šutem sa kreča.