BL - Grujić se preselio na klupu, popodne u znaku gostiju, čekamo veliki derbi!

subota 09.11.2019.
17:27

Ovog popodneva odigrane četiri utakmice 11.kola Bundeslige, veče će obeležiti veliki derbi.

Epa/Felipe Trueba

Više uspeha imale su gostujuće ekipe.

Lajpcig je u Berlinu savladao Hertu sa ubedljivih 4:1, izbio na drugo mesto na tabeli, a ono što iznenađuje je da se kod domaćih Marko Grujić preselio na klupu za rezerve i nije ni ulazio u igru u ovom meču.

Herta je povela u 32. minutu golom Mitelštata, ali samo šest minuta kasnije gosti su iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Timo Verner.

Za potpuni preokret pobrinuo se Zabicer u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a trijumf Lajpciga je u 87. minutu potvrdio Kevin Kampl. Međutim, ni to nije bilo sve. U nadoknadi vremena Verner postiže svoj drugi gol u ovom meču, a odmah zatim Zelke smanjuje na konačnih 4:2.

Pobeda gostiju i u Majncu, gde je slavila ekipa Union Berlina rezultatom 3:1. Ingvartsen i Anderson su svojim golovima u prvom poluvremenu najavili ovakav epilog, dabi početkom drugog Anderson još jednom pogodio mrežu za ubedljivih 3:0. Do kraja, Onisivo u 81. minutu smanjuje prednost rivala, a u nadoknadi vremena Brosinski postavlja konačnih 2:3.

Augsburg je golom Maksa u 41. minutu slavio protiv Paderborna, koji će žaliti zbog promašenog penala Đasule u sedmom minutu meča.

Jedini bod od domaćih ekipa osvojio je Šalke u duelu saFortunom iz Dizeldorfa, bilo je 3:3 u Gelzenkirhenu.

Kaliđuri je obeležio prvo poluvreme vodećim golom za domaće, Henings je izjednačio iz penala u 62. minutu, a prednost Šalkeu vratio je Kabak pet minuta kasnije - 2:1.

Henings još jednom donosi izjednačenje Fortuni u 74. minutu, a pet minuta kasnije Serdar pogađa za 3:2 u korist Šalkea.

Finiš meča obeležio je het-trik Heningsa za konačnih 3:3.