BL: Grujić pokrenuo Hertu, Srbi asistirali u dramatičnoj pobedi Frankfurta, debakl Šalkea, Nastasić skrivio penal

subota 02.03.2019.
17:32

U okviru 24. kola Bundeslige, u terminu od 15:30h odigrano je pet mečeva.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Herta je na svom stadionu dočekala Majnc, domaćin je slavio sa 2:1 (2:1), velike zasluge za novi trijumf idu na račun Marka Grujića.

U prvom delu nije bilo golova, da bi nespretni Štark pogodio sopstevnu mrežu na samom startu drugog dela, gosti su poveli u Berlinu.

Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor Herte, tačnije Marka Grujića.

Korner za domaćina sa leve strane, sjajno je skočio napadač Selke, ali je Miler uspeo da skine njegov pokušaj, lopta se odbila do Grujića, koji pronalazi put do mreže Majnca za 1:1.

Samo 10 minuta kasnije, Štark se iskupio za autogol, nakon dobrog prodora po desnoj strani, Lazaro je ubacio loptu na ivicu peterca ka defanzicu Herte, koji se dobro snalazi i postiže pogodak za potpuni preokret na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu.

U 69. minutu je Selke imao veliku šansu da donese dva gola prednosti domaćoj ekipi, ali je pogodio stativu, da bi samo šest minuta kasnije Udža na drugoj strani pogodio prečku.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Herta nastavlja borbu za Ligu Evrope.

Frankfurt je u okviru 24. kola ugostio Hofenhajm, nakon velike drame, domaćin je slavio sa 3:2 (1:1). gol odluke je u petom minutu nadoknade postigao Pasijensija.

Igrao se 20. minut kada je domaćin stigao do prednosti, Kostić je izveo slobodan udarac iz zone šuta, snažno je tukao, a lopta je pogodila Rebića, promenila pravac i odsela u mrežu gostujuće ekipe.

Ipak, u 43. minutu Hofenhajm dolazi do izjednačenja, strelac je bio Brazilac Žoelinton.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi nakon 15 minuta igre u nastavku Išak Belfodil doneo potpuni preokret gostima.

Samo šest minuta kasnije, Hofenhajm ostaje sa igračem manje, drugi žuti karton dobio je Kasim.

To su domaći fudbaleri uspeli da iskoriste tek u 89. minutu, kada je Aler postigao pogodak. Nakon skraćenog kornera Gaćinović je u trepavicu pogodio francuskog napadača, koji je poravnao rezultat.

Pobedu domaćinu duboko u nadoknadi donosi Pasijensija.

Šalke je doživeo debakl na "Veltins areni", Fortuna je iz Gelsenkirhena odnela sve bodove, slavili su sa ubedljivih 0:4 (0:1).

Poveli su gosti sa kreča u 35. minutu, nakon što je Matija Nastasić igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Precizan je sa kreča bio Lukebakio.

Srpski reprezentativac je na poluvremenu napustio teren, ali to nije pomoglo domaćinu, već u 62. minutu predost ekipe iz Dizeldorfa je duplirana, strelac je bio Kovnacki.

Samo šest minuta kasnije, Raman je povisio na 3:0, da bi konačan rezultat svojim drugim golom na susretu postavio Kovnacki.

Bajer Leverkuzen je na svom terenu slavio protiv Frajburga sa 2:0 (1:0).

Igrao se četvrti minut kada je goste načeo Čarls Aranguiz.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, da bi nakon nešto manje od pola časa igre u nastavku Lion Bejli duplirao prednost "Farmaceuta". Ispostavilo se da je Jamajčanin postavio i konačan rezultat.

Lajpcig je odneo ceo plen iz Nirnberga, slavili su sa minimalnih 0:1 (0:1).

Najpre je u 10. minutu veliku priliku za domaći sastav propustio Berens, koji nije uspeo da realizuje penal.

Kazna je stigla u 40. minutu, kada se u strelce upisao Klosterman.

U nastavku nije bilo promene rezultata, nova pobeda RB Lajpciga.

Bajer Leverkuzen - Frajburg 2:0
Ajntraht Frankfurt - Hofenhajm 3:2
Herta - Majnc 2:1
Nirnberg - RB Lajpcig 0:1
Šalke - Fortuna Dizeldorf 0:4