Red Bul je upisao veoma ubedljiv trijumf na svom terenu u okviru 27. kola Bundeslige.

Jedan od mečeva koji je u najavi kola delovao možda i najneizvesnije, završen je ubedljivim trijumfom domaće ekipe.

Red Bul Lajpcig je pred svojim navijačima slavio sa 5:0 (2:0) protiv Herte.

Poveli su u 17. minutu, strelac je bio Emil Forsberg, na asistenciju Kampla.

U 27. minutu je počeo šou u režiji jednog čoveka, Jusufa Poulsena.

Danski reprezentativac je nastavio sa sjajnim partijama, duplirao je prednost Lajpciga u 27. minutu, a sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Gde je stao u prvom, nastavio je nakon 11 minuta igre u drugom poluvremenu Poulsen, povosio je na 3:0 u 56. minutu, na novu asistenciju Vernera.

Samo šest minuta kasnije, Danac je kompletirao het-trik, ovoga puta asistirao mu je Adams.

Vodio je Lajpcig sa 4:0, ali se nisu zaustavljali, već u 64. minutu Haidara postiže gol, a Verner upisuje het-trik u asistencijama, 5:0 za domaći sastav.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Lajpcig je nakon ubedljivog trijumfa ostao treći na tabeli sa 52 bodda, Herta sve dalja od mesta koja vode u Evropu, 10. su sa 35 bodova.