nedelja 05.11.2017.
19:52

Volfsburg je ugostio berlinsku Hertu u 11. kolu, a viđeno je šest golova.

Epa/Felipe Trueba

"Vukovi" su dočekali Hertu, na kraju nije bilo pobednika, kako je meč okončan rezultatom 3:3 (2:1).

Poveli su gosti već u 20. sekundi susreta, strelac je bio reprezentativac BiH Vedad Ibišević, na asistenciju Lazara.

Prošlo je 20 minuta od gola gostiju, domaćin je dobio idealnu priliku da poravna. Glavni arbitar je dosudio jedanaesterac za Volfsburg, ali Mario Gomez nije bio precizan sa kreča.

Ipak, igrao se 41. minuta, kada su "Vukovi" poravnali, strelac je bio turski internacionalac Junus Mali, na asistenciju Divoka Origija.

Samo tri minuta kasnije, Gomez se iskupio za promašen jedanaesterac, domaći dolaze do preokreta golom iskusnog Nemca, 2:1.

U nastavku, nakom samo osam minuta, Karim Rekik poravnava rezultat, da bi u 60. minutu fudbaler Liverpula na pozajmici u Volfsburgu Origi postigao gol za novu prednost "Vukova".

Gosti ipak dolaze do boda, strelac je u nadoknadi vremena bio bivši fudbaler Lajpciga Selke u 83. minutu.

Herta nakon ovog kola 11. na tabeli sa 14 bodova, dok je Volfburg 14. sa 11 osvojenih bodova.