BL - Frankfurt u užasnoj formi, poraz protiv fenjeraša za kraj prvog dela sezone!

nedelja 22.12.2019.
20:11

Ekipa čije boje brane trojica srpskih fudbalera nastavila je sa lošim rezultatima.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Paderborna slavili su pred svojim navijačima protiv Ajntrahta iz Frankfurta rezultatom 2:1 (2:0).

Poveli su domaći igrači već u devetom minutu, strelac je bio Sabiri.

Igrao se 41. minut kada je Paderborn stigao i do dva gola viška, Šonlau je pogodio mrežu Ajntrahta za 2:0.

Uveo je Adi Hiter već na startu nastavka u igru Andrea Silvu, potom je na teren ušao i So, da bi Bas Dost u 72. minutu smanjio na 2:1.

U nadoknadi vremena je napre Oliveira-Souza mogao da otkloni sve dileme, ali je Vidvald uspeo da ukroti njegov pokušaj, da bi potom Deni da Kosta propustili priliku da donese bod ekipi iz Frankfurta, njegov udarac sa ivice kaznenog prostora otišao je malo pored desne stative.

Na kraju pobeda poslednjeplasiranog Paderborna, tek treća ove sezone, dok je Frankfurt i šesti put zaredom ostao bez pobede u Bundesligi, u seriji su od pet poraza i jednog remija, poslednji put su nemačkom šampionatu slavili početkom novembra, kada su deklasirali minhenski Bajern sa 5:1.

Filip Kostić je u redovima poražene ekipe proveo svih 90 minuta na terenu, Gaćinovića je u 76. minutu zamenio Kamada, dok je Joveljić čitav meč gledao sa klupe za rezerve.

Paderborn je ostao na dnu sa 12 bodova nakon 17 kola, Ajntraht je sa šest bodova više na 13. poziciji na tabeli.

Ovim susretom kompletiran je i prvi deo sezone u Bundesligi, ovako nakon 17 odigranih kola izgleda tabela.