BL: Frajburg do boda u poslednjim sekundama, Gomez uvalio "Švabe" u problem

nedelja 03.02.2019.
19:55

Fudbaleri Štugarta su bili nadomak trijumfa, ali je nakon gluposti iskusnog napadača gost došao do boda.

Epa/Ronald Wittek

Na "Mercedes-Benc Areni" u Štutgartu, Frajburg je u smiraj susreta isčupao bod, na kraju 2:2 (0:1).

Igrao se četvrti minut kada su gosti poveli, strelac je bio Haberer, na asistenciju Nilsa Petersena.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, pojačali su domaći ofanzivu na samom startu nastavka, na teren je ušao Mario Gomez, a ubrzo i Didavi.

To je dalo rezultate, Insua poravnava u 75. minutu, da bi osam minuta kasnije rezervista Didavi preokrenuo rezultat u korist "Švaba".

A onda, u samo četiri minuta Gomez dobija dva žuta kartona, Štutgart je u finiš ušao se desetoricom.

To su gosti uspeli da iskoriste, Niderlehner u četvrtom minutu nadoknade pogađa mrežu "Švaba" i postavlja konačan rezultat.

Štutgart prvi ispod crte, kaskaju tri boda za Augsburgom, koji je danas savladao Majnc, dok je Frajburg 13. sa 22 osvojena boda.