BL: "Farmaceutima" nije bila potrebna "fortuna" za nova tri boda

nedelja 17.02.2019.
19:55

Rutinska pobeda Bajera protiv ekipe iz Dizeldorfa.

EPA/FOCKE STRANGMANN

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena slavili su na svojoj "BajAreni" protiv Fortune Dizeldorf rezultatom 2:0 (1:0).

Igrao se 18. minut kada su poveli, Foland je sa desne strane lepo ubacio loptu pred gol rivala, Haverc je izbegao ofsajd zamku i matirao golmana gostiju za 1:0.

Alario je bio blizu postizanja novog gola za domaće nakon 10ak minuta igre u drugom delu, ali je golman Fortune sjajno reagovao, da bi Bejliju za rukom pošlo ono što nije Argentincu, samo 10ak minuta kasnije.

Igrao se 66. minut kada je Vajzer snažno šutirao iz velike udaljenosti, Drobni nije najbolje intervenisao, lopta se odbila do Jamajčanina, koji duplira prednost "Farmaceuta".

Do kraja su rutinski priveli posao kraju, pa su zasluženo upisali nova tri boda.

Bajer peti na tabeli sa 36 bodova, dok je Fortuna na 12. mestu sa 11 bodova manje, ali što je za njih najbitnije, čak 10 više od Štutgarta, koji je prvi ispod crte.