nedelja 10.11.2019.
17:36

Pobeda Leverkuzena "Folksvagen areni".

Epa/Ronald Wittek

U okviru 11. kola nemačke Bundeslige, Volfsburg je pred svojim navijačima ugostio Bajer Leverkuzen, gosti su slavili sa 0:2 (0:1).

Igrao se 25. minut kada su "Farmaceuti" stigli do prednosti, neverovatan prodor Belarabija po desnoj strani, četvorica defanzivaca Volfsburga nisu uspela da ga zaustave, prišao je na par metara od gola rivala i matirao Pervana za 1:0.

Mogao je Foland da duplira prednost gostiju u 41. minutu, ali je Pervan odlično intervenisao.

Otišllo se na odmor, dobra prilika u nastavku za "Vukove", Klaus je nakon prodora tukao, ali pored gola.

Amiri je potom pripretio domaćem sastavu, ali je i njegov pokušaj bio neprecizan.

Sjajan solo prodor u 79. minutu nije uspeo da pogotkom kruniše Musa Dijabi, bivši igrač PSŽ je prebacio gol rivala.

Veliku priliku je u poslednjim minutima imao Paulinjo da otkloni sve dileme, ali je raspoloženi golman Volfsburga Pervan uspeo da ukroti njegov pokušaj.

Bio je ipak nešto precizniji fudbaler gostiju u šestom minutu nadoknade, kada je pobegao odbrani rivala i matirao Pervana za konačnih 2:0.

Nije bilo promene rezultata, pobeda Leverkuzena u Volfsburgu, tako su prekinuli seriju od četiri vezana meča bez trijumfa u BL, dok je Volfsburg nastavio da tone, sedmi meč bez pobede u nizu za "Vukove" u svim takmičenjima.