• 31. avgust 2013.

• 20:32

Jedan od predstavnika Nemačke u Ligi šampiona doživeo je kasno paljenje u Bundesligi, pošto je tek u derbiju četvrtog kola slavio prvi put od početka sezone. Za Šalke debitovao Boateng.

Derbi meč četvrtog kola nemačke Bundeslige igran je u Gelzenkirhenu, gde su snage odmerili klubovi koji će u predstoječoj sezoni LŠ braniti čast nemačkog fudbala pored Bajerna i Borusije.

Pobedu je slavila ekipa Šalkea koja je na taj način stigla do prvog trijumfa u novoj sezoni u Bundesligi, dok je Bajer iz Leverkuzena pretrpeo prvi poraz.

"Kraljevsko plavi" slavili su rezultatom 2:0 (1:0) a strelci pogodaka za tim iz Gelzenkirhena bili su Heger u 30. i Farfan u 83. minutu iz opravdano dosuđenog penala.

Golove pogledajte OVDE!

Derbi u Gelzenkirhenu poslužio je treneru Šalkea da u vatru baci najnovije pojačanje "kraljevsko plavih", Kevina Prinsa Boatenga koji je na terenu proveo 84 minuta.

Šalke je prvom pobedom povećao bodovni saldo i stigao do trinaeste pozicije na tabeli, dok je Bajer ostao na trećoj poziciji sa devet bodova.