BL - Drugi gol Šalkea i prvi bod u nastavku sezone

nedelja 07.06.2020.
17:24

Ekipa iz Gelsenkirhena nastavila da beleži očajne rezultate, u istom sosu je i Union Berlin.

EPA-EFE/MICHAEL SOHN / POOL

Fudbaleri Šalkea danas u osvojili svoj prvi bod u nastavku sezone, bilo im je potrebno pet mečeva za tako nešto.

Do boda je ekipa Dejvida Vagnera došla na gostovanju u prestonici protiv Union Berlina, susret je okončan rezultatom 1:1 (1:1).

Golovi su pali u prvih pola sata, najpre je domaćin poveo preko Andriha u 11. minutu.

Greška gostujućih igrača na sredinu, iskusni Uđa krade loptu i kreće ka golu rivala, pronalazi Andriha, koji beži odbrani Šalkea i matira Nibela za 1:0.

Gosti stižu do izjednačenja na sjajan način u 28. minutu.

Kaliđuri je prosledio loptu do Džondža Kenija, fudbaler Evertona na pozajmici u Gelsenkirhenu je odlučio da raspali po lopti sa dvadesetak metara, odlično je to uradio i efektnim udarcem matirao golmana domaće ekipe za 1:1.

Do kraja susreta nije bilo puno prilika, najbolju je u samom finišu imao Šloterbek, pokupio je jedan odbitak i šutirao ka golu rivala, ali je Nibel bez većih problema uspeo da interveniše.

Nije bilo promene rezultata, podela bodova na stadionu u prestonici.

Šalke je sa prvim osvojenim bodom u nastavku sezone 10. na tabeli, sa ukupno 38 bodova, dok je Union Berlin sad 13, ovo im je drugi bod u nastavku, imaju ih ukupno 32.