BL - Dramatično u završnicama, odlični Srbi i prva pobeda Kelna!

subota 16.12.2017.
17:26

Odlični srpski fudbaleri danas, gol je postigao Luka Jović. Keln pobedio prvi put, Bajern se provukao.

EPA-EFE/HASAN BRATIC

Augsburg je vodio od prvog minuta protiv Frajburga, ali nije uspeo da pobedi. Finbogason je doveo domaće u prednost, ali je Gunter uspeo da izjednači u 20. minutu meča.

U nastavku dva gola Frajburga, dve asistencije Klajdinsta i dva gola Petersena u 48. i 66. minutu za veliku prednost gostiju, domaći su preko Finbogasona smanjili samo na 2:3 u prvom minutu nadoknade, i kada se mislilo da će gosti sa čitavim plenom otići kući, desilo se čudo.

Finbogason svojim trećim golom na meču donosi bod Augsburgu.

Proradio je srpski duo Gaćinović-Jović već od samog starta utakmice Ajntraht - Šalke, Rebić je uspeo da oduzme loptu na polovini gostiju, dodao do Gaćinovića, ovaj je proigrao Jovića koji je uklizavanjem pogodio mrežu za 1:0.

Haler je povećao prednost na 2:0 u 66. minutu, a Šalke je uspeo da smanji na 2:1 preko Embola u 82. minutu.

Igrao je i Nastasić čitav meč za goste. Bod gostima donosi Naldo u 5. minutu nadoknade.

Bajern je uz dosta muke uspeo da slavi protiv Štutgarta golom Tomasa Milera u 79. minutu meča. Kingsli Koman je dodao Mileru, ovaj je primio loptu i levicom opalio po golu za pobedu gostiju.

Mogao je Štutgart da stigne do izjednačenja u poslednjem minutu meča, ali je Akolo promašio penal.

Slavio je i Keln, pobedili su po prvi put ove sezone u Bundesligi, slavili su protiv Volfsburga. Klemens je bio strelac jedinog gola u 67. minutu nakon prelepe asistencije Jojića.

Verder je umalo uspeo da pobedi Majnc, vodili su sa 2:0 već nakon 17 minuta, ali su gosti u drugom poluvremenu sustigli domaće i golom u poslednjim minutima meča došli do boda.

Bargfrede i Belfodil su postigli golove, a u nastavku su gosti  uspeli da postignu gol za 2:1, strelac je bio Kuajson, a onda je u 2. minutu nadoknade Fraj doneo bod svom timu.

Augsburg - Frajburg 3:3
Štutgart - Bajern 0:1
Keln - Volfsburg 1:0
Frankfurt - Šalke 2:2
Verder - Majnc 2:2