BL: Borusiji ne pomaže ni Subotić, minimalac Bajerna u Frankfurtu

subota 09.12.2017.
17:25

U okviru 15. kola Bundeslige, u terminu od 15:30h odigrana su četiri duela.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Borusija Dortmund je dočekala Verder u nadi da bi na svom stadionu mogla da prekine lošu seriju. U tome nisu uspeli, gosti su slavili rezultatom 1:2 (0:1).

Poveo je Verder u 26. minutu preko Egeštajna i to je bilo sve od golova u prvih 45 minuta.

U nastavku, nakon 10ak minuta igre, Obamejang poravnava rezultat na asistenciju Kagave, ali je remi bio na snazi svega nekoliko minuta.

Igrao se 65. minut, kada je Gebre Selasie vratio prednost gostima na asistenciju Krusea.

Na kraju je taj rezultat i ostao na snazi, Borusija je poslednji put slavila u Bundesligi 30. septembra, da bi nakon toga upisali samo još jedan trijufm u svim takmičenjima, u kupu protiv Magdeburga 24. oktobra. U njihovim redovima svih 90 minuta je na terenu proveo i srpski internacionalac Neven Subotić.

Hejnkes Heynckes

Bajern je slavio na gostovanju Frankfurtu, bilo je 0:1 (0:1) za izabranike Jupa Hejnkesa.

Gol odluke postigao je u 20. minutu susreta Arturo Vidal, na asistenciju Jozue Kimiha.

Do kraja nije bilo golova, u poraženom sastavu priliku je od 71. minuta dobio i bivši igrač Zvezde Luka Jović.

U ostalim duelima HSV i Volfsburg su odigrali 0:0, dok je Lajpcig u poslednjim trenucima ispustio pobedu na svom terenu protiv Majnca, bilo je 2:2.

Borusija Dortmund - Verder Bremen 1:2 (Obamejang - Egeštajn, Gebre Selasie)
A. Frankfurt - Bajern 0:1 (Vidal)
Hamburger SV - Volfsburg 0:0
RB Lajpcig - Majnc 2:2 (Kampl, Verner - Kvajson, Bergrin)