subota 26.09.2020.
17:26

Prva pobeda Arminije, "poker" Štutgarta, podela bodova u Menhengladbahu.

EPA-EFE/Alexander Hassenstein / POOL

U okviru drugog kola nemačke Bundeslige, u terminu od 15:30h odigrano je pet mečeva.

Borusija Dortmund je doživela neočekivan poraz na gostovanju, dok u derbiju između "Farmaceuta" i "Bikova" nije bilo pobednika.

Štutgart je ubedljivo slavio u Majncu, dok je Arminija bila bolje kod kuće od "Jarčeva".

Pobednika nije bilo ni na "Borusija parku", gde je gostovao Union Berlin.

Augsburg - Borusija Dortmund 2:0 (1:0)

Domaćin je poveo u 40. minutu preko Judokaija i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon samo devet minuta igre u nastavku Kaliđuri je šokirao "Milionere", upisao se u listu strelaca na asistenciju Gregoriča.

Do kraja su domaći igrači mogli i ubedljivije da slave, napadi Dortmunda nisu bili dovoljno dobri, a i na golu Augsburga je stajao raspoloženi Gikijevič, koji je upisao čak šest odbrana.

Bajer Leverkuzen - RB Lajpcig 1:1 (1:1)

Gosti su poveli u 14. minutu preko Forsberga, da bi već u 20. minutu Demirbaj poravnao rezultat.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, da bi nakon 15ak minuta igre u drugom delu "Farmaceuti" imali veliku šansu preko Virca, ali je mladi fudbaler pogodio stativu.

U 78. minutu su preokrenuli rezultat, ali je pogodak novajlije Patrika Šika, protiv bivšeg kluba, ipak bio poništen zbog ofsajda.

baner

Majnc - Štutgart 1:4 (1:1)

Majnc je poveo u 13. minutu preko Kvejsona, ispalo je da su naljutili "Švabe".

Ipak, dugo je trebalo Štutgartu da poravna, igrao se 45. minut kada je Vamangituka poravnao na asistenciju Kastra.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi u 61. minutu Didavi preokrenuo rezultat.

Veliki peh domaćin je doživeo u 77. minutu, kada je Nijakate zaradio drugi žuti karton.

To je dovelo do toga da Majnc doživi katastrofu, Klimovič je povisio prednost gostiju na 3:1, konačan rezultat je sedam minuta kasnije postavio austrijski internacionalac Kalajdžić.

Arminija Bilefeld - Keln 1:0 (0:0)

Dobar početak sezona za povratnika u elitni rang, nakon remija u prvom kolu u drugom su na svom stadionu slavili protiv "Jarčeva".

Pobedu je Arminiji obezbedio Edmundson golom u 78. minutu.

Borusija Menhengladbah - Union Berlin 1:1 (0:0)

Slab početak sezone i za jedne i za druge, tako da mogu da budu zadovoljni prvim bodom u sezoni.

Gladbah je poveo u 56. minutu preko Markusa Tirama, ali se gosti nisu predavali, poravnali su u 80. minutu preko Šloterbeka.

U nadoknadi je odlični Bensebaini imao šansu da vrati prednost ekipi Marka Rozea, ali je neprecizno tukao iz dobre pozicije.