17:29

Šest mečeva i šest pobeda domaćina u terminu od 15:30h.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Borusija Menhengladbah - Bajern Minhen 2:1 (0:0)

Propustio je Bajern tri prilike u uvodninm minutima, da bi u u 19. minutu ostali bez Tolisoa, koji je morao da napusti teren zbog povrede, zamenio ga je Perišić.

Nastavio je Bajern da preti, ali je pokušaje Milera i Kimiha uspeo da ukroti Jan Somer.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku Bavarci stigli do prednosti, efektan gol Ivana Perišića sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, domaćin se nije predavao, igrao se 60. minut kada je nakon kornera Hofmana gol postigao Bensebaini za 1:1.

Stindl je umalo preokrenuo rezultat u 80. minutu, da bi samo minut kasnije Kimih bio u prilici da vrati prednost Bavarcima, ali je Somer bio spreman.

U nadoknadi Havi Martinez je skrivio penal za domaći sastav, zaradio je i drugi žuti karton pa je morao napolje, a precizan je sa kreča bio Bensebaini, te je Gladbah preokrenuo rezultat, na kraju i slavio.

Borusija Dortmund - Fortuna Dizeldorf 5:0 (1:0)

Razigrali su se "Milioneri", u prvom poluvremenu su poveli preko Marka Rojsa, koji je bio strelac u 42. minutu na asistenciju Piščeka.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, da bi u nastavku Dortmund potpuno dotukao rivala.

Na 2:0 je povisio Torgan Azar u 58. minutu, Sančo piše asistenciju, da bi samo pet minuta mladi Englez postigao pogodak za 3:0, na asistenciju Rojsa.

Drugi gol Rojs postiže u 69. minutu, Azaru ide asistencija, da bi Sančo u 74. minutu drugim pogotkom postavio konačan rezultat, na asistenciju Hakimija.

RB Lajpcig - Hofenhajm 3:1 (1:0)

Nagelsman je slavio protiv bivšeg kluba, poveli su njegovi novi puleni u 11. minutu, strelac je bio Verner.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nemački reprezentativac postigao i drugi pogodak za 2:0 u 52. minutu.

Sve je bilo jasno kada je u 83. minutu Sabicer pogodio za 3:0, da bi utešni gol za goste u 89. minutu postigao Bičakčić.

Frajburg - Volfsburg 1:0 (0:0)

Novi loš rezultat za "Vukove", Frajburg je slavio golom Šmida u 85. minutu susreta.

Augsburg - Majnc 2:1 (1:1)

Pobeda Augsburga nakon preokreta, poveli su gosti preko Ozuntalija već u 15. minutu.

Ipak, Rihter pogađa u 41. minutu za 1:1 i sa tim rezultatom se odlazi na odmor.

Potpuni preokret je usledio u 65. minutu, kada je Niderlehner bio strelac sa bele tačke, ispostaviće se da je tako doneo pobedu Augsburgu.