BL - "Bikovi" protutnjali prestonicom

subota 03.11.2018.
20:28

Fudbaleri Red Bul Lajpciga ubedljivo su slavili na gostovanju Herti. Timo Verner junak meča, Grujić i dalje van protokola.

Epa/Felipe Trueba

Utakmica desetog kola nemačke Bundeslige između Herte i Red Bul Lajpciga završena je ubedljivom pobedom gostujućeg tima.

Ekipa Lajpciga slavila je rezultatom 3:0 (1:0) u prestonici i tako zadržala priključak za vodećim Borusijom i drugoplasiranim Bajernom.

Gosti su stigli do vođstva već u sedmom minutu preko Tima Vernera, a isti igrač duplirao je prednost Lajpciga u 53. miutu.

Petnaest minuta pre kraja Mateus Kunja pogađa za 3:0 i postavlja konačan rezultat na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu.

Herta je i danas igrala bez Marka Grujića koji se oporavlja od povrede skočnog zgloba. Klub iz Berlina upisao je drugi poraz u Bundesligi, dok je Lajpcig petom pobedom smanjio zaostatak za Bajernom i zadržao korak za vodećom Borusijom iz Dortmunda.