BL - Belgijanac rastura u Borusiji, maestralan potez Luke Jovića!

subota 10.02.2018.
17:25

Srbi igrali u Bundesligi danas, ali se osim Jovića niko nije istakao. Dortmund odličan sa Belgijancem u napadu.

EPA-EFE/DAVID HECKER

Batšuaji nastavlja da rešeta u Bundesligi.

Ispostavilo se da je Borusija napravila pravi potez njegovim dovođenjem, i danas je doneo pobedu svom novom timu u meču protiv Hamburga.

Bilo je 2:0, prvi gol je postigao u 49. minutu nakon asistencije Kristijana Pulišića, reprezentativca SAD-a. Pulišić je sigurno želeo da šutira u gol, na loptu je uklizao Batšuaji i pogodio za konačnih 1:0.

U drugom minutu nadoknade gol postiže i Mario Gece nakon asistencije Šurlea za konačnih 2:0.

Igrao je na drugoj strani Filip Kostić, ali nije uspeo da doprinese dobroj igri Hamburga.

Goleada je viđena u Frankfurtu gde je gostovao Keln, a videli smo trojicu srpskih fudbalera na terenu, od kojih niko nije igrao 90 minuta.

Luka Jović se najviše istakao i to sjajnim potezom u 15. minutu. On je dobio loptu u kaznenom prostoru gde je delovao po desnoj strani, uposlio je na sjajan način Rebića kome nije bilo teško da postigne gol za 1:0.

Keln je kasnije izjednačio preko Terodea nakon penala, ali su Rus, Falet i Volf uspeli da dokusure poslednjeplasiranu ekipu na tabeli Bundeslige. Terode je svojim drugim golom samo ublažio poraz.

Jović je igrao do 58. minuta, Jojić do 57. minuta, a Mijat Gaćinović je ušao u 82. minutu utakmice.

Lajpcig se raduje porazu Leverkuzena, sada su sami na drugoj poziciji pošto je Bajer poražen na svom terenu od Herte rezultatom 0:2, a strelci su bili Lazaro i Kalu.

Domaći su imali više loptu u posedu, uputili više udaraca ka golu protivnika, ali to nije bilo dovoljno čak ni da zatresu mrežu golmana Herte.

Hanover je stigao do veoma bitnih bodova protiv Frajburga, bilo je takoe 2:1. Anton je doveo domaće u prednost u 28. minutu utakmice, da bi Klaus bio siguran u 54. minutu. Gostima nadu daje Gulde u 88. minutu, ali je na tome ostalo.

Goleada i u Hofenhajmu, videli smo šest golova. Domaći su poveli preko Salaija u 27. minutu, da bi za Majnc izjednačio Bergrin u 28. minutu meča. U nastavku Kramarić pravi šou na terenu, postiže dva gola, u 67. i 88. minutu kada je potvrdio pobedu, a pre njega je i Salai ponovo bio strelac. Za goste je Bergrin ponovo pogodio u 80. minutu.

Dortmund - Hamburg 1:0
Hofenhajm - Majnc 4:2
Hanover - Frajburg 2:1
Ajntraht - Keln 4:2
Leverkuzen - Herta 0:2