BL: Bavarci slavili na "Baj Areni", Riberi kao nekad

petak 12.01.2018.
22:23

Fudbaleri minhenskog Bajerna slavili su na gostovanju u Leverkuzenu u okviru 18. kola Bundeslige.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Ekipi Jupa Hejnkesa prijala je pauza, kako su odmah po povratku na terenu upisali važan trijumf na gostovanju.

Savladali su Bajer Leverkuzen rezultatom 1:3 (0:1) i pobegli najbližem pratiocu za 14 bodova.

Poveli su u 32. minutu, strelac je bio Havi Martinez. Roben je izveo korner sa desne strane, Vidal je tukao glavom, odbrana je uspela da izblokira njegov udarac, ali je na odbitak naleteo Martinez, koji lako postiže gol za vođstvo Bavaraca.

To je bilo sve do golova u prvih 45 minuta, a onda je nakon 15ak minuta igre u nastavku Frank Riberi podsetio na svoje najbolje dane.

Pukla je kontra, Riberi se odlično ubacivao po desnoj strani, to je primetio Džejms Rodrigez, proigrao ga je, iskusni Francuz je ušao u kazneni prostor domaćina, namestio se na levu nogu i udarcem u bliži ugao matirao Lena.

Rodila se nada kod "Farmaceuta" samo 11 minuta kasnije, mladi Haverc je pronašao Folanda, ovaj se namestio na udarac, pogodio Zilea, a lopta je od nemačkog reprezentativca završila u mreži gostiju iz Minhena.

Sve dileme je u prvom minutu sudijske nadoknade ipak otklonio Džejms Rodrigez, fudbaler Reala na pozajmici u Minhenu je majstorski izveo slobodnjak sa ivice kaznenog prostora i tako postavio konačan rezultat.

Bajern ubedljivo prvi nakon ovog susreta, imaju 14 bodova više od Šalkea, koji u okviru 18. kola gostuje RB Lajpcigu.

Leverkuzen je ostao četvrti sa 28 bodova, 16 manje od večerašnjeg rivala.