BL - Bajernu derbi, gostima mrvice

• 24. avgust 2013.

• 17:27

Jedan od derbija trećeg kola Bundeslige igran je u Minhenu gde je Bajern slavio nad regionalnim rivalom Nirnbergom, slomivši otpor gostiju tek u drugom poluvremenu. Bajer i Majnc upisali nove trijumfe i zadržali korak sa šampionom i vicešampionom.

Subota popodne standardno je bila rezervisana za veći deo mečeva nemačke Bundeslige. Pet mečeva koji su počeli od 15 časova i 30 minuta obeležio je veliki broj pogodaka i crvenih kartona kao i ubojita igra domaćih timova.

Regionalni derbi igran je u Minhenu gde je Bajern teškom mukom uspeo da slomi otpor Nirnberga tek u drugom delu drugog poluvremena. Izabranici Pepa Gvardiole kontrolisali su igru tokom većeg dela meča a Alaba je u prvom delu susreta propustio šansu da iz penala dovede šampiona u prednost i na vreme otvori seriju golova.

Takva postavka stvari donela je mučenje i brdo neiskorišćenih prilika za domaću ekipu koja je do prednosti stigla tek u 69. minutu golom Franka Riberija. Devet minuta kasnije pogodio je i Roben koji je golom u 78. minutu postavio konačnih 2:0 za Bajern.

Golove iz Minhena pogledajte OVDE!

Na ovom meču debitovao je i Mario Gece koji nije pokazao ništa od onoga zbog čega je doveden ali treba imati u vidu da je bivšem igraču Borusije ovo bio tek prvi meč nakon povrede.

Stoprocentni učinak nakon trećeg kola zadržale su i ekipe Bajer Leverkuzena i Majnca. "Farmaceuti" su na svom terenu dobili goleadu protiv Menhengladbaha rezultatom 4:2, dok je Majnc sa 2:0 savladao Volfsburg u čijoj postavi nije bilo našeg Slobodana Medojević koji je 90 minuta presedeo na klupi.

Šalke se nije oporavio od neočekivanog remija u kvalifikacijama za LŠ protiv PAOK-a, pa je danas položio oružje pred Hanoverom.

Subotnje mečeve trećeg kola BL obeležio je i veliki broj crvenih kartona, čak sedam na pet utakmica. Po dva isključena igrača imali su Šalke i Frajburg, po jednog Hanover, Hofenhajm i Volfsburg.

Rezultati 3. kola Bundeslige:

petak:
Borusija Dortmund - Verder 1:0
55' Levandovski

subota:
Bajern - Nirnberg 2:0
69' Riberi, 78' Roben
Majnc - Volfsburg 2:0
60' Čupo Moting, 78' Miler
Hofenhajm - Frajburg 3:3
9' Salihović, 25' Voland, 77' Strobi/13' Sorg, 29' Gede, 65' Frajs
Hanover - Šalke 2:1
15' Huci, 42' Diuf/55' Zalai
Bajer - Menhengladbah 4:2
23' Kisling, 28' Sam, 61' Sam, 72' Kastro/54' Štrancl, 57' Arango