BL - Bajernove golčine slomile Ingolštat, Dortmund RAZBIJA!

subota 17.09.2016.
17:34

Još jedna veoma ubedljiva pobeda Dortmunda, Bajern stigao do nove pobede teže nego što se očekivalo. Sjajan i Lajpcig u gostima protiv Hamburga.

Beta/Tobias Hase/dpa via AP

Posle ''petarde'' na startu Lige šampiona protiv Rostova, ekipa Karla Anćelotija danas je u trećem kolu Bundeslige imala znatno teži posao u duelu sa Ingolštatom.

Iznenađenje je na kraju izostalo, Bajern je slavio sa 3:1, iako su se gosti predstavili u odličnom izdanju.

Ingolštat je poveo već u osmom minutu, kada je posle asistencije Lekija sa leve strane, Leskano izbio sam ispred Nojera i rutinski ga savladao - 0:1.

Nije se dugo čekalo na Bajernov odgovor, svega četiri minuta, kada je Riberi uposlio Levandovskog, a ovaj postigao prelep gol, koji možete da vidite OVDE.

Rezultatom 1:1 ušlo se u drugo poluvreme, a posle samo pet minuta igre u nastavku, Ćabi Alonso je poslao projektil sa preko 20 metara u donji desni ugao gola gostiju - 2:1.

Nisu su ni posle preokreta predavali fudbaleri Ingolštata, imali su nedugo zatim stopostotnu priliku preko Lekija, ali je Nojer fenomenalno reagovao i sprečio izjednačenje.

Ipak, sve dileme oko konačnog epiloga rešene su u 84. minutu, još jednim evrogolom domaćih igrača, ovoga puta Rafinje, posle još jedne asistencije Riberija - 3:1.

A za to vreme u Dortmundu, ''Milioneri'' su Darmštatu uradili isto ono što i Legiji iz Varšave pre tri dana u Ligi šampiona.

Još jedna pobeda od 6:0, ovoga puta na svom terenu.

Domaći su poveli već u sedmom minutu golom Kastra i taj njegov pogodak bio je jedini u prvom poluvremenu.

U nastavku - pravi debakl gostiju.

Najavio ga je Adrijan Ramos u 48. minutu, a kanonadu domaćeg tima nastavio je Pulišić u 54. minutu za 3:0.

Preostala tri pogotka postignuta su u periodu od 78. do 88. minuta. Prvo je Kastro svojim drugim golom zapečatio sudbinu gostiju, a trijumf Dortmunda su još ubedljivijim učinili i Rode u 84. i Mor u 88. za konačnih 6:0!

Veoma ubedljiv, ali kao gost bio je Lajpcig, koji je sa 4:0 savladao ekipu Hamburga, u čijim je redovima naš Filip Kostić ponovo bio među starterima.

Rezultatska neizvesnost trajala je sve do 66. mnuta, od kada počinje pravi potop domaćeg tima.

Gosti su iznudili penal, koji je u gol pretvorio Forsberg, da bi šest minuta kasnije Verner povisio na 0:2. Isti igrač se još jednom upisao u strelce pet minuta kasnije, a konačnih 0:4 postavio je Zelke u nadoknadi vremena.

Gaćinovićev Ajntraht je na svom terenu sa 2:1 savladao ekipu Leverkuzena, dok u duelu Hofenhajma i Volfsburga nije bilo golova - 0:0.

Gaćinović je bio u startnoj postavi Ajntrahta, a zamenjen je u 62. minutu kada je na teren ušao Hrvat Rebić.