BL - Bajernova zastrašujuća kanonada, novi poraz Grujićeve Herte

subota 31.08.2019.
17:29

Posle žreba grupa za Ligu šampiona, današnja utakmica u Minhenu izazvala je veliku pažnju Zvezdinih navijaa.

EPA-EFE/ANDREAS GEBERT

Pet utakmica trećeg kola Bundeslige odigrano je ovog popodneva, a najbolji utisak ostavio je, naravno, aktuelni šampion Bajern, jedan od budućih Zvezdinih rivala u Ligi šampiona tokom jeseni.

Tim Nika Kovača danas je na ''Alijanc Areni'' u Minhenu deklasirao poslednjeplairanu ekipu Majnca rezultatom 6:1, iako su gosti rano stekli gol prednosti.

Igrao se šesti minut meča, kada je Boetje odlično reagovao u kaznenom prostoru Bajerna, posle centaršuta sa desne strane i doveo ekipu Majnca u vođstvo.

Na izjednačenje se čekalo narednih pola sata, a onda je ''sevnuo'' volej Pavarda, posle Perišićevog centaršuta sa leve strane, a za potpuni preokret pre odlaska na odmor pobrinuo se Alaba, koji je u 45. minutu idealno izveo slobodan udarac i ''skinuo paučinu'' u gornjem levom uglu gola gostiju - 2:1.

U nastavku je sve bilo mnogo lakše za ekipu Bajerna, na radost njegovih navijača.

Čekao se i gol Levandovskog, a on ga je postigao u 78. minutu, posle centaršuta Milera sa desne strane, dok je konačnih 6:1 postavio Dejvis dva minuta kasnije, posle još jedne Milerove asistencije.
- -
U ostalim mečevima najubedljiviji je bio Šalke, koji je na svom terenu savladao Hertu sa 3:0.

Ovo je drug vezani poraz tima iz Berlina, posle startnog remija sa Bajernom.

Marko Grujić je i ovoga puta bio starter u ekipi Herte, dok je Šalke do pobede stigao bez Matije Nastasića u svom timu.

Presudili su - autogolovi!

Prvi je delo Starka u 38. minutu, a drugi je upisao Rekik, deset minuta kasnije. Konačnih 3:0 postavio je Keni u finišu meča.

Keln je stigao do prve pobede u sezoni, i to na gostovanju u Frajburgu, gde su ''Jarčevi'' slavili sa 2:1, a u preostale dve utakmice, u Leverkuzenu i Volfsburgu,  nije bilo pobednika.