BL - Bajernova surova lekcija Lajpcigu!

sreda 21.12.2016.
21:50

Posle sjajnih rezultata novajlije u ligi ove jeseni, mnogi su željno iščekivali večerašnji dvoboj na ''Alijanc Areni'', ali nikakve neizvesnosti nije bilo. Bajern sam na vrhu, Hofenhajm i dalje nepobediv...

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

U derbiju 16. kola Bundeslige, a ujedno i derbiju jeseni, imajući u vidu stanje na tabeli, Bajern je pred svojim navijačima deklasirao ekipu RB Lajpciga rezultatom 3:0 i tako se na vrhu izdvojio sa tri boda više u odnisu na večerašnjeg rivala.

Sve je rešeno već u prvom poluvremenu, kada su i postignuta sva tri pogotka. Na vodeći gol Bajerna čekalo se do 17. minuta, kada je posle centaršuta sa desne strane, Levandovski pogodio stativu, ali se lopta odbila do Tijaga Alkantare koji je grudima ili stomakom sproveo u mrežu - 1:0.

Samo osam minuta kasnije već je bilo 2:0, ovoga puta Tijago u ulozi asistenta, a egzekutor je bio Ćabi Alonso.

Nedugo zatim usledio je još jedan veliki problem za goste, koji su ostali bez isključenog Forsberga, a pitanje pobednika definitivno je rešio Robert Levandovski iz penala u 45. minutu.

U nastavku, rutinsko obavljen posao Bajerna, koji je mogao i do još ubedljivijeg trijumfa, ali je pokušaje Levandovskog u dva navrata, a onda i Daglasa Koste, odličnim intervencijala zaustavljao golman Lajpciga.

U 87. minutu Frank Riberi je iskosa sa leve strane pogodio prečku, od koje se lopta odbila na gol liniju, ostalo je 3:0.

Golove sa ''Alijanc Arene'' pogledajte OVDE.

Berlinska Herta nastavila je sa odličnim rezultatima. Večeras je na svom terenu savladala Darmštat sa 2:0, posle bolje igre u nastavku meča.

Platenhart je u 53. minutu doveo Hertu u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Kalu, trinaest minuta kasnije.

Hofenhajm je i dalje neporažen, ali je večeras na svom terenu ispustio vođstvo protiv Verdera.

Hofenhajm je poveo golom Vagnera u 26. minutu, a izjednačio je Gnabri u finišu meča. Na kraju - 1:1, baš kao i u duelu između Kelna i Leverkuzena.

Modeste je u 21. minutu doveo ''Jarčeve'' u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Vendel, minut pre kraja poluvremena.

Jedinu pobedu od gostujućih ekipa večeras je ostvario Frajburg na gostovanju Ingolštatu - 1:2. Dvostruki strelac bio je Niderlehner, koji je u prvom poluvremenu doneo dva gola prednosti Frajburgu, a u nastavku je Sutner postigao počasni gol za domaći tim.

Ovim mečevima okončana je jesenja sezona u Bundesligi, takmičenje se nastavlja od 21. januara.