BL - Bajernov novi korak ka tituli, debakl Šalkea!

subota 02.04.2016.
17:31

Aktuelni šampion Nemačke nastavlja sa pobedama u Bundesligi i iz kola u kolo je sve bliži odbrani trona. Za iznenađenje se pobrinuo Ingolštat, koji je na svom terenu deklasirao Šalke.

Beta/Tobias Hase/dpa via AP

Fudbaleri minhenskog Bajerna ostvarili su danas očekivani trijumf na svom terenu protiv Ajntrahta i tako se dodatno primakli novoj šampionskoj tituli.

U meču 28. kola Bundeslige, Bavarci su na svojoj ''Alijanc Areni'' slavili sa 1:0, a gol koji je odlučio pobednika postigao je Frank Riberi u 20. minutu, kada je bio na pravom mestu posle jedne intervencije golmana gostiju Hradeckog i majstorskim udarcem poslao loptu u mrežu - 1:0.

Do kraja se očekivala i ubedljivija pobeda domaćih, ali su se fudbaleri Bajerna danas zadovoljili i ''minimalcem''.

Znatno ubedljiviji bio je Ingolštat, koji je sa 3:0 na svom terenu savladao ekipu Šalkea.

Ovakav epilog najavio je Hartman na isteku prvih pola sata igre, pogotkom iz jedanaesterca, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena Hinterser duplirao prednost domaćih - 2:0.

Umesto preokreta, u nastavku je još jedna lopta završila u mreži golmana Farmana, a konačnih 3:0 za Ingolštat postavio je Leskano u 65. minutu meča.

Istim rezultatom, ali na gostovanju u Hanoveru, ekipa Hamburga je uspela da izbori svoj deveti trijumf ove sezone u Bundesligi.

Posle prvog poluvremena bez golova, gosti su u nastavku napunili mrežu fenjeraša, koji je praktično već drugoligaš.

Trijumf Hamburga najavio je Kleber u 61. minutu, a domaćina su dotukli Iličević u 73. i Miler dva minuta kasnije za konačnih 0:3.

Reprezentativci Srbije Slobodan Rajković i Filip Kostić našli su se danas na suprotnim stranama u duelu Darmštata i Štutgarta. Odigrali su svih 90. minuta, a ovaj meč je završen rezultatom 2:2.

Domaći su poveli golom Vagnera u 26. minutu, ali u samom finišu prvog poluvremena - potpuni preokret!

Prvo je Kostić u 45. minutu asistirao Gentneru za izjednačenje, da bi u nadoknadi vremena Rup preokrenuo na 1:2!

Ipak, posle samo šest minuta igre u nastavku, ekipa Darmštata je uspela da izjednači preko Nimejera, za konačnih 2:2.

Najviše golova bilo je u Majncu, gde je istoimeni domaći tim savladao ekipu Augsburga sa 4:2.