BL - Bajernov novi korak ka tituli, debakl Šalkea!

• 02. april 2016.

• 17:31

Aktuelni šampion Nemačke nastavlja sa pobedama u Bundesligi i iz kola u kolo je sve bliži odbrani trona. Za iznenađenje se pobrinuo Ingolštat, koji je na svom terenu deklasirao Šalke.

Fudbaleri minhenskog Bajerna ostvarili su danas očekivani trijumf na svom terenu protiv Ajntrahta i tako se dodatno primakli novoj šampionskoj tituli.

U meču 28. kola Bundeslige, Bavarci su na svojoj ''Alijanc Areni'' slavili sa 1:0, a gol koji je odlučio pobednika postigao je Frank Riberi u 20. minutu, kada je bio na pravom mestu posle jedne intervencije golmana gostiju Hradeckog i majstorskim udarcem poslao loptu u mrežu - 1:0.

Do kraja se očekivala i ubedljivija pobeda domaćih, ali su se fudbaleri Bajerna danas zadovoljili i ''minimalcem''.

Znatno ubedljiviji bio je Ingolštat, koji je sa 3:0 na svom terenu savladao ekipu Šalkea.

Ovakav epilog najavio je Hartman na isteku prvih pola sata igre, pogotkom iz jedanaesterca, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena Hinterser duplirao prednost domaćih - 2:0.

Umesto preokreta, u nastavku je još jedna lopta završila u mreži golmana Farmana, a konačnih 3:0 za Ingolštat postavio je Leskano u 65. minutu meča.

Istim rezultatom, ali na gostovanju u Hanoveru, ekipa Hamburga je uspela da izbori svoj deveti trijumf ove sezone u Bundesligi.

Posle prvog poluvremena bez golova, gosti su u nastavku napunili mrežu fenjeraša, koji je praktično već drugoligaš.

Trijumf Hamburga najavio je Kleber u 61. minutu, a domaćina su dotukli Iličević u 73. i Miler dva minuta kasnije za konačnih 0:3.

Reprezentativci Srbije Slobodan Rajković i Filip Kostić našli su se danas na suprotnim stranama u duelu Darmštata i Štutgarta. Odigrali su svih 90. minuta, a ovaj meč je završen rezultatom 2:2.

Domaći su poveli golom Vagnera u 26. minutu, ali u samom finišu prvog poluvremena - potpuni preokret!

Prvo je Kostić u 45. minutu asistirao Gentneru za izjednačenje, da bi u nadoknadi vremena Rup preokrenuo na 1:2!

Ipak, posle samo šest minuta igre u nastavku, ekipa Darmštata je uspela da izjednači preko Nimejera, za konačnih 2:2.

Najviše golova bilo je u Majncu, gde je istoimeni domaći tim savladao ekipu Augsburga sa 4:2.