BL - Bajern zakazao šampionsko slavlje!

• 22. mart 2014.

• 17:32

Novom pobedom, Bavarci praktično odbranili titulu, od koje ih deli jedan jedini bod, a do kraja sezone ostalo još čak osam kola. U gostima slavio i Dortmund, Šalke siguran na svom terenu.

U duelu sa dominantnim Bajernom, domaća ekipa Majnca je dugo odolevala, ali je kvalitet ekipe Pepa Gvardiole u finišu došao do punog izražaja za trijumf rezultatom 2:0.

Punih 80 minuta mreža domaćih je bila netaknuta, a onda je Bastijan Švajnštajger krunisao inicijativu gostiju, da bi u 87. minutu Gece duplirao prednost i overio Bajernov 24. trijumf u 26 odigranih kola, uz samo dva remija. Fascinantan učinak!

U isto vreme, pobedu, i to veoma ubedljivu, na gostovanju Hanoveru ostvario je Dortmund. ''Milioneri'' su slavili rezultatom 3:0 i probili se na drugo mesto, sa 23 boda manje u odnosu na lidera.

Vođstvo gostima doneo je Mats Humels u 43. minutu, posle centaršuta sa leve strane i povratne lopte Papastatopulosa.

Minimalnim vođstvom Dortmunda otišlo se na odmor, da bi u uvodnim minutima drugog dela igre Levandovski na najbolji način realizovao solo prodor za vođstvo od 2:0.

Do kraja, gosti su rutinski završili posao, a Marko Rojs je u samom finišu trijumf svog tima učinio još ubedljivijim.

Miloš Jojić je i ovog puta bio na klupi za rezerve, ali Jirgen Klop ovog puta ga nije uvodio u igru.

Šalke je na svom terenu savladao Braunšvajg sa 3:1, Štutgart je golom Maksima polovinom drugog poluvremena slomio otpor Hamburga, koji je od početka drugfog dela igre bio bez isključenog Kalhanoglua, dok je Volfsburg pred svojim navijačima u finišu preko Olića izvukao bod u duelu sa Augsburgom - 1:1.