17:26

Bajern hita ka tituli, njegovi protivnici uporno odbijaju da pobede.

EPA/FELIPE TRUEBA

Bajern danas nije imao nikakvih problema protiv jednog od najvećih iznenađenja ove sezone u Bundesligi, Ajntrahta iz Frankfurta.

Ekipa Karla Anćelotija danas je uspela da slavi sa 3:0, dvostruki strelac je bio Robert Levandovski, dok je jedan gol postigao Daglas Košta.

Na prvi gol čekalo se 38 minuta, nakon pasa Havija Martineza, lopta je stigla do Tomasa Milera, a ovaj je sjajno uposlio poljskog fudbalera kojem nije bilo teško da postigne gol za 1:0.

Samo tri minuta kasnije David Alaba prolazikao brzi voz pored odbrambenog igrača Frankfurta, upošljava Daglasa Koštu za 2:0, a konačan rezultat postavlja ponovo Robert Levandovski nakon centaršuta Arjena Robena.

Mijat Gaćinović je odigrao svih 90 minuta u dresu Ajntrahta.

VOlfsburg je danas uspeo da napravi iznenađenje savladavši Lajpcig u gostima sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Mario Gomez i to u 9. minutu meča.

U derbiju u Berlinu Herta je uspela da savlada Borusiju iz Dortmunda sa 2:1. Domaćin je stigao do gola nakon asistencije Ibiševića i egzekucije Salomona Kalua, da bi Obamejang nastavio svoju seriju golova ove sezone u 55. minutu izjednačivši rezultat.

Ipak, Platenhardt uspeva da postavi konačan rezultat u 71. minutu iz slobodnog udarca i da donese velika tri boda Herti u borbi za evropska takmičenja.

Zanimljivo je bilo u duelu Darmštata i Majnca, na kraju je bilo 2:1 u korist domaćina koji je donekle već i prežaljen. Sulu i Sem su postigli golove u prvih 12 minuta za domaćine, a Kajson je postigao utešni gol za goste u 3. minutu nadoknade prvog poluvremena.

Za kraj, Frajburg i Hofenhajm su odigrali 1:1, golovi su postignuti u periodu od 56. do 60. minuta meča.

Filip je nakon promašenog penala ipak uspeo da se ispravi i da postigne gol za 1:0, ali je Kramarić izjednačio 4 minuta kasnije na fenomenalan način.

Bajern - Frankfurt 3:0
Darmštat - Majnc 2:1
Frajburg - Hofenhajm 1:1
Herta - Dortmund 2:1
Lajpcig - Volfsburg 0:1