BL: Bajern slavio u derbiju kola, ludnica na "Folksvagen areni", nestvarni preokret Majnca

subota 15.09.2018.
17:32

U okviru trećeg kola nemačke Bundeslige, u terminu od 15:30h odigrano je pet mečeva.

Epa/Sascha Steinbach

Aktuelni šampion Nemačke slavio je u derbiju kola protiv Bajer Leverkuzena sa 3:1 (2:1).

Interesantno, svi golovi su pali u prvih 20 minuta utakmice.

Poveli su gosti već u petom minutu, glavni arbitar je nakon konsultovanja sa VAR-om dosudio jedanaesterac za "Farmaceute", siguran izvođač bio je Vendel.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Bavarci poravnavaju rezultat, strelac je bio Toliso.

A onda, već u 19. minutu susreta, Bajern dolazi do preokreta, Roben je postigao gol u svom stilu za 2:1.

Domaćinu je stvari olakšao Karim Belarabi, koji je u 80. minutu dobio direktan crveni karton, nako jako neopreznog starta nad Rafinjom, zbog kojeg je Brazilac morao i van terena, zamenio ga je Alaba.

Konačan rezultat je postavio Hames Rodrigez u 89. minutu susreta, na asistenciju Tijaga Alkantare.

Povratnik u najviši rang, ekipa Fortuna Dizeldorf, došla je do prvog trijumfa ove sezone, slavili su protiv Hofenhajma sa 2:1 (1:0).

Poveli su u poslednjem minutu prvog dela igre, kada je strelac bio Morales.

Dugo nije bilo golova, a onda je fudbaler Arsenala na pozajmici u Hofenhajmu, Rajs Nelson, poravnao rezultat u 86. minutu utakmice.

Ipak, kada su se gosti ponadali da bi mogli da osvoje koji bod, Lukebakio sa kreča trese mrežu Hofenhajma, za prvu pobedu u sezoni.

Volfsburg je dočekao do danas maksimalnu Hertu, meč je završen rezultatom 2:2 (0:0), nakon potpune ludnice u poslednjim minutima susreta.

Herta je povla u 61. minutu, strelac je bio Dilrosun.

I kada se činilo da će ekipa iz prestonice slaviti, penal za "Vukove", Junus Mali ga precizno izvodi za 1:1.

A onda, u prvom minutu nadoknade, Herta dolazi do nove prednost, strelac je bio Duda.

Ipak, nije ekipe iz Berlina uspela da dođe do sva tri boda, za to se postarao Mehmedi, koji je u trećem minutu nadoknade postigao pogodak za konačnih 2:2.

Majnc je slavio protiv Augsburga, nakon fantastičnog preokreta u samom finišu utakmice, bilo je 2:1 (0:0) za domaćina.

Igrao se 82. minut kada je Đi Dong-Von doneo prednost gostima i delovalo je da mogu do trijumfa.

Ipak, Majnc se nije predavao, igrao se 87. minut kada je Entoni Udža poravnao rezultat, da bi u trećem minutu nadoknade Maksim potpuno preokrenuo rezultat i doneo trijumf domaćoj ekipi.

Hrpa golova viđena je na "Red Bul Areni", gde je Lajpcig ugostio Hanover, slavili su domaći fudbaler sa 3:2 (2:1).

Poveli su domaći fudbaleri u devetom minutu, strelac je bio Poulsen.

Samo četiri minuta kasnije, Fulkrug poravnava rezultata.

Ipak, Lajpcig odlazi na odmor sa golom viška, za to se postarao Verner, koji je postigao gol u 40. minutu, na asistenciju Forsberga.

U nastavku, nakon 20ak minuta igre, Verner se ponovo upisuje u listu strelaca i opet na asistenciju Forsberga, za 3:1.

Gosti se vraćaju u igru samo dva minuta kasnije, preko Albornoza.

Ipak, nisu imali snage za više, rezultat je ostao nepromenjen, Lajpcig je upisao prvi trijumf u sezoni.

Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen 3:1
Fortuna Dizeldorf - Hofenhajm 2:1
Majnc - Augsburg 2:1
RB Lajpcig - Hanover 3:2
Volfsburg - Herta 2:2