subota 18.11.2017.
17:25

Bajern iz Minhena je pre samo mesec i po dana bio u veoma teškoj situaciji, a danas je daleko ispred svojih rivala.

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Ekipa Bajerna iz Minhena je sada apsolutni favorit za osvajanje titule prvaka Nemačke.

Oni su danas na svom terenu, Alijanc areni, uspeli da slave protiv Augsburga sa ubedljivih 3:0. Prvi gol delo je Vidala, lopta je u kaznenom prostoru gostiju bila nekoliko sekundi, izodbijala se i na kraju došla do Čileanca koji sigurnim udarcem vara protivničkog golmana za 1:0.

Bilo je to u 31. minutu, a samo 7 minuta kasnije, novi gol u mreži Augsburga.

Sada je Vidal preuzeo funkciju asistenta, Levandovski ove situacije koristi kao od šale, 2:0.

Početkom drugog dela igre je sve bilo rešeno, Džošua Kimih je centrirao sa desne strane, Levandovski je naleteo na loptu i postigao svoj drugi gol za 3:0.

U duelu Hofenhajma i Ajntrahta iz Frankfurta, gosti su imali 1:0 sve do nadoknade, jedini strelac je bio Boateng u 13. minutu meča. Bio je to sjajan udarac sa oko 25 metara od gola, pod samu prečku. Ipak, domaći stižu do izjednačenja preko Uta u nadoknadi vremena.

Gaćinović je igrao do 75. minuta, Luka Jović od 70. minuta.

Keln nikako da izađe iz krize. Oni su danas poraženi od Majnca sa 1:0, primili su jedini gol iz penala, a strelac je bio Brosinski.

Igrao je Miloš Jojić i danas za Keln, ali nije doprineo dobroj igri svog tima.

Zanimljivo da su gosti igrali i sa igračem više poslednjih 20 minuta, ali ni to im nije donelo dobit.

Ekipa koja je u pet najjačih liga odigrala najviše nerešenih utakmica, Volfsburg, ostaje ovoga puta na osam nerešenih rezultata ove sezone, pošto je na svom terenu savladala Frajburg sa 3:1.

Gerhard i Mali su u 3. i 29. minutu doneli veliku prednost Vukovima, Kapustka je smanjio na 2:1, a Mali je svojim drugim golom uspeo da osigura pobedu svom timu.

Veoma interesantnu utakmicu odigrali su Leverkuzen i Lajpcig. Gosti su golom Tima Vernera vodili sa 1:0 od 13. minuta, da bi Bejli izjednačio do kraja prvog poluvremena i to pred sam kraj.

Domaći su od 52. minuta igrali sa igračem manje, Henrihs je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, dobio direktan crveni, a iz penala je Forsberg bio siguran za 1:2.

Ipak, izjednačenje i veliku radost domaćima donosi Foland u 74. minutu meča.

Bajern - Augsburg 3:0
Leverkuzen - Lajpcig 2:2
Hofenhajm - Ajntraht 1:1
Volfsburg - Frajburg 3:1
Majnc - Keln 1:0