BL - Bajern nema recept za Borusije

• 14. decembar 2012.

• 22:29

Prvi meč 17. kola nemačke Bundeslige završen je nerešenim rezultatom pošto je Borusija iz Menhengladbaha uspela da ostane neporažena na "Alijanc Areni" baš kao i Borusija iz Dortmunda pre dve nedelje.

Uvodni meč poslednjeg kola jesenjeg dela sezone u Bundesligi igran je na "Alijanc Areni" gde je Bajern dočekao ekipu Borusije Menhengladbaha.

Gosti su nakon igranja rukom Žeroma Boatenga u šesnaestercu bili nagrađeni penalom a siguran izvođač najstrože kazne bio je Torben Marks.

Na taj način Borusija je došla do prednosti u 21. minutu meča a do kraja poluvremena dogodio se jako bitan detalj koji je, ispostavilo se, uticao na konačan ishod meča.

Sedam minuta pre odlaska na odmor Havi Martinez morao je da napusti igru zbog povrede nosa a zamenio ga je Džerdan Šaćiri.

Ispostavilo se da je momak rođen u Gnjilanu bio strelac izjednačujućeg gola za Bajern u 59. minutu meča čime je postavljen konačan rezutlat od 1:1.

Imao je Bajern sijaset prilika da dođe do trijumfa ali je na golu Borusije večeras stajao sjajni Ter Štegen koji je prosto "začarao" mrežu.

Bajernu je ovo bila druga uzastopna utakmica koju nije dobio na "Alijanc Areni" pošto je pre dve nedelje i Borusija iz Dortmunda ostala neporažena u Minhenu.

Bavarci su bez obzira na remi obezbedili titulu jesenjeg prvaka u Bundesligi dok Borusija sada zauzima šestu poziciju na tabeli.